به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۲۰:۳۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب : ۳۳۶۹۰۲

درخواست عجیب؛ مردم فعلا گرانی را تحمل کنند!

درخواست عجیب؛ مردم فعلا گرانی را تحمل کنند!
گروه سیاسی: پس از حذف ارز ترجیحی از کالاهای اساسی مردم نگرانی‌هایی دارند؛ از جمله آنکه دخل و خرجشان با هم هماهنگ خواهد بود یا خیر؟ آیا یارانه‌ها کفاف افزایش قیمت‌ها را می‌دهد یا نه؟حمیدرضا ترقی، فعال و تحلیلگر سیاسی، درباره این موضوع  گفت: «جراحی بزرگ اقتصادی به دلیل ترک فعل دولت‌های پیشین انجام نشده بود. حتما جراحی بزرگ دردآور است و نمی‌شود گفت به راحتی انجام می‌شود اما باید تاب آورد تا یک اصلاح عظیم در نظام اقتصادی کشور به وجود آید و مردم باید تحمل خود را بالا ببرند اما باید یک‌سری نکات را هم بیان کرد؛ آنکه گرچه دولت، مجلس و قوه قضائیه و همه نهادها در اصلاح ساختارهای اقتصادی هماهنگ عمل می‌کنند و شاهد ناهماهنگی نیستیم اما برای کم کردن آثار سخت جراحی اقتصادی لازم بود که زیرساخت‌هایی فراهم می‌شد».

او ادامه داد: «دولت اکنون یارانه را همچنان نقدی پرداخت می‌کند درصورتی که باید به سمت کالابرگ برود و این مصوبه مجلس است؛ به همین دلیل می‌بینیم که در تهیه کالابرگ و آماده‌سازی آن شیوه پرداخت یارانه‌ها تأخیر به وجود آمده است. همه اینها در حالی است که یک سری مافیاهای قدرت و ثروت که در نتیجه تخصیص ارز ترجیحی سودهای کلان می‌بردند، نسبت به اجرایی‌شدن طرح اخیر دولت، مقاومت می‌کنند و برای آنکه رانت‌های خود را از دست ندهند خلل‌هایی در نظام اقتصادی کشور به وجود آورده‌اند که خوشبختانه دستگاه قضایی با اختیارات خوبی که به سازمان تعزیرات حکومتی داده، توانسته این اخلال‌ها را به حداقل برساند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «من امیدوارم که در چندروز آینده آرامش نسبی به عرصه اقتصادی برگردد و نیازهای کالایی مردم تأمین شود و از دولت هم تقاضا داریم افزایش قیمت چندقلم کالاهایی که مورد اشاره است، به دیگر کالاها سرایت نکند».ترقی در پایان درباره برخی اعتراضات در روزهای اخیر هم گفت: «مردم به طور کلی می‌دانند که باید شرایط را تاب آوردند تا نظام اقتصادی در مسیر درستی قرار بگیرد و دیدیم که اعتراضات به هیچ‌وجه درصد قابل ملاحظه‌ای نبود و همان میزان هم که بود به تحریم دشمنان انقاب صورت گرفت».
مرجع : فردانیوز
برچسب ها: حمیدرضا ترقی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۰:۵۰
لعنت الله علی قوم الظالمین (387703)
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۱:۰۲
ما همیشه یه دشمن خارجی داشتیم به اسم غرب، الان یه دشمن داخلی داریم به اسم رانتخواران که دولت داره باهاش مبارزه میکنه،یکی از این رانتخواران ارز 4200 را نمیشد معرفی کنند؟ آیا اینا واقعی هستند؟ نکنه خود دولت باشن و همش به مردم میگن چیزی نگید دشمن سواستفاده میکنه، اصلا معنی دشمن چیه؟ فعلا که در این شرایط داره نهایت سواستفاده از مردم میشه (387704)
خانه از پای بست ویران هست
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۱:۴۵
اگه راست میگی حقوق خودت و کارمندان رو به یک دهم کاهش بده تا ارجیفتون قابل باور برای همه مردم بشه! ضمنا شما مدعیان مدیریت جهان چطور نتوانستید در 43 سال گذشته از سرطان اقتصادی جلوگیری کنید؟! (387709)
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۷:۳۴
یک مشت بیسواد متظاهر و دو رو که با سهمیه و رانت مدرک تحصیلی ميگيرن با پارتی و رانت هم ميرن سر پستهاي مهم بعد هم این برای اینکه سر کار باقی بمونن و از مواهب بهرمند بشن همه جور حرف بی ربط را ميخوان به خورد ملت بدن (387750)
مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۷:۴۰
43 ساله سفره انقلاب پهنه امثال این موتلفه چی ها و الباقی شون دورش نشستن و دارن حال میکنند و با ریاکاری تمام برای ملت نسخه ای ریاضتی میپیچن
شرمتان باد..... (387751)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۲۰:۱۲
فعلا؟؟!! (387760)
۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۲۱:۰۸
واقعا این آدم اسم خودشو گذاشته انسان تف بر شرافتت مرد خود تو هم گرانی را تحمل میکنی بی وجدان (387761)
۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۰۰:۲۶
درامدشماچقدراست کجازندگی میکنید (387770)
۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۰۳:۰۶
از ماست که برماست (387774)
۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۰۵:۵۶
...... خودت چقد حقوق میگیری؟از چندجا حقوق میگیری؟خونت کجاست؟.......... (387776)