به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ساعت ۱۰:۲۵
کد مطلب : ۳۳۷۱۲۰

مبارزه ارتش خلق با کرونا به فرمان اون

مبارزه ارتش خلق با کرونا به فرمان اون
گروه بین الملل: رسانه‌های دولتی کره شمالی ضمن اعلام ابتلای نزدیک به یک و نیم میلیون نفر به «تب» از افزایش توزیع دارو توسط پزشکان ارتش این کشور خبر دادند.
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که پیش‏تر دستور قرنطینه سراسری در این کشور را صادر کرده بود تا بلکه از سرعت گسترش این بیماری در بین جمعیت واکسینه نشده کره شمالی کاسته شود، با ناموفق خواندن نحوه برخورد مقامات بهداشتی این کشور با شیوع این بیماری، ارتش را به میدان مبارزه با آن وارد کرد.
در عکس‌هایی که خبرگزاری مرکزی رسمی کره شمالی منتشر کرد، صد‌ها پرسنل از واحد‌های پزشکی ارتش خلق کره با یونیفرم‌های نظامی در حال صف‌آرایی در پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی دیده می‌شوند. بر همین اساس، ارتش «فورا نیرو‌های خود را در تمام داروخانه‌های شهر پیونگ‌یانگ مستقر و توزیع بیست چهار ساعته دارو را آغاز کرده است».پیش‌تر، کیم جونگ اون به شدت از مقامات مراقبت‌های بهداشتی به دلیل ناتوانی آن‌ها در باز نگه داشتن داروخانه‌ها انتقاد کرده بود.
مقامات این کشور بیش از یک میلیون و چهارصد و هشتاد هزار مورد ابتلا به «تب» و پنجاه و شش مورد مرگ ناشی از کرونا را تا روز دوشنبه گزارش کرده‌اند و حداقل نزدیک ششصد و شصت و چهار هزار نفر نیز تحت درمان هستند. مقامات این کشور کارزار‌های آگاهی‌‏بخشی به مردم از طریق رسانه‌ها را به راه انداخته‌اند و کارخانه‌های داروسازی نیز تولیدات خود را افزایش داده‌اند.
لینا یون، محقق ارشد کره‌ای در دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای گفت: «بیشتر مردم کره شمالی دچار سوء تغذیه مزمن هستند و واکسینه هم نشده‌اند، دیگر دارویی در کشور نمانده و زیرساخت‌های بهداشتی قادر به مقابله با این بیماری همه گیر نیستند.» او از جامعه جهانی خواست تا دارو، واکسن و زیرساخت‌های لازم را برای کره شمالی فراهم آورند.
این در حالیست که به گفته وزارت اتحاد کره جنوبی، پیونگ‌یانگ تاکنون به پیشنهاد کمک سئول پاسخی نداده است.

 
برچسب ها: کره شمالی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *