به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۲۳:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ساعت ۱۷:۰۹
کد مطلب : ۳۳۷۱۹۹

معمای بشقاب پرنده در مجلس نمایندگان آمریکا

معمای بشقاب پرنده در مجلس نمایندگان آمریکا
گروه بین الملل: بحث درباره اشیای ناشناس پرنده به مجلس نمایندگان آمریکا کشیده شده است. معاون اداره امنیتی تفنگداران دریایی آمریکا تایید کرده که توضیح قابل قبولی برای برخی از مشاهدات وجود ندارد.
اسکات بری، معاون اداره امنیتی تفنگداران دریایی آمریکا در کمیته تحقیق مجلس نمایندگان اعلام کرد که شمار زیادی اشیای ناشناس پرنده در سال‌های اخیر مشاهده شده‌اند که برای ارتش آمریکا نیز منشا آنها "نامعلوم" است و بدل به "معما" شده‌اند.
بکارگیری عبارت "شی‌ء ناشناس پرنده" (UFO)  اصطلاحی متداول در ارتش آمریکا  و رسانه‌هاست. اما این پدیده پس از ۵۰ سال برای اولین بار در جلسه‌ای در مجلس نمایندگان آمریکا موضوع بحث و گفت‌وگو بود.اسکات بری در این جلسه گفت که برای یک دسته از مشاهدات توضیح عینی و قابل قبولی وجود ندارد. او تاکید کرد که بخشی که زیر نظر او مسئول رسیدگی به اشیای ناشناس پرنده را بر عهده دارد بر این باور است هیچ مدرکی دال بر این‌که منشا این اشیا موجودات فضایی هستند در دست نیست.
آندره کارسون، رئیس کمیته مقابله با فعالیت‌های جاسوسی در مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: «گرچه اشیای ناشناس پرنده غیرقابل توضیح هستند، اما پدیده‌های واقعی به شمار می‌آیند.»
پیتر ولش، نماینده مجلس آمریکا نیز گفت: « هیچ‌کس نمی‌داند که آیا موجودات فضایی وجود دارند یا نه. کیهان بسیار بزرگ‌تر از آن است که بتوان نتیجه‌گیری روشن و دقیقی درباره آن کرد.»
یکی از کارکنان وزرات دفاع آمریکا نیز تصریح کرد که "ما برای بررسی هر گونه فرضیه و نتیجه‌گیری در این زمینه آمادگی داریم."
تنها قسمتی از نشست کمیته تحقیق درباره اشیای ناشناس پرنده برای افکار عمومی آزاد بود. بحث در این باره میان مسئولان ارتش آمریکا و کمیته تحقق در پشت درهای بسته ادامه خواهد داشت.
سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در ژوئن ۲۰۲۱ گزارشی را درباره اشیای ناشناس پرنده منتشر کردند که بر اساس آن در ۲۰ سال گذشته بیش از ۱۴۰ مورد اشیای ناشناس پرنده توسط خلبانان ارتش آمریکا مشاهده شده‌اند، اما توضیحی قابل قبولی در این باره وجود ندارد.


 
برچسب ها: آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *