به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۲۳:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب : ۳۳۷۲۱۲

سندرم پای بی‌قرارِ جناب رئیس‌جمهور خبرساز شد

سندرم پای بی‌قرارِ جناب رئیس‌جمهور خبرساز شد
گروه بین الملل: فیلم جدیدی از ولادیمیر پوتین که به طور عجیبی پای خود را می‌پیچد و ظاهراً با حرکات تند پا دست و پنجه نرم می‌کند، به شایعات در مورد سلامت رئیس جمهور روسیه دامن زده است.این ویدئو که دیروز هنگام دیدار پوتین با امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان گرفته شده است، نشان می‌دهد که پای چپ پوتین به طور مکرر بالا و پایین می‌رود و زانوی او به سمت داخل حرکت داده می‌شود.

رئیس جمهور روسیه بعداً هنگام صحبت با رحمان در مورد توسعه روابط بین روسیه و تاجیکستان، موقعیت خود را روی صندلی تنظیم کرد و پایش را محکم روی زمین گذاشت، اما به نظر می‌رسید که همچنان ناآرام است.
این حرکات عجیب و غریب توجه امامعلی رحمان را به خود جلب کرد که به پایین و خم شدن نامنظم پای پوتین نگاه کرد.

در هفته‌های اخیر گمانه‌زنی‌های زیادی درباره وضعیت سلامت رئیس جمهور روسیه وجود داشته است و برخی پزشکان، سیستمداران و اپوزیسیون روسیه ادعا می‌کنند که او احتمالاً با یک بیماری شدید دست و پنجه نرم می‌کند.
بیماری پارکینسون - یک اختلال مغزی که بر مهارت‌های حرکتی تأثیر می‌گذارد - یکی از شرایطی است که مفسران اغلب به آن اشاره می‌کنند که ممکن است پوتین با آن مواجه باشد. سندرم پا‌های بی قرار - یک میل غیرقابل کنترل برای حرکت دادن اندام‌های تحتانی و پا‌ها - علامتی است که اغلب در مبتلایان به پارکینسون نشان داده می‌شود.
کلیپ دیدار روز گذشته پوتین و رئیس جمهور تاجیکستان جدیدترین فیلم از مجموعه ویدئو‌ها و تصاویری است که در آن رهبر روسیه ناخوشایند و ضعیف به نظر می‌رسد.

در جشن روز پیروزی روسیه در ۹ می، رئیس جمهور ۶۹ ساله روسیه سخنرانی کرد که در آن تصویری از قدرت نظامی روسیه با وجود جنگ متزلزل در اوکراین به نمایش گذاشت.اما در چند نقطه - از جمله وقتی که از تریبون سخنرانی را ترک کرد و برای گذاشتن تاج گل به مقبره سرباز گمنام رفت - به نظر می‌رسید که او به سختی حرکت می‌کند.
در طول برگزاری رژه نیز، او با یک پتو روی زانوهایش نشسته بود، علیرغم اینکه کهنه سربازای که دور او نشسته بودند از پتو استفاده نکردند.
....
مرجع : فرارو
برچسب ها: پوتین