به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۲۳:۱۴
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ ساعت ۱۸:۳۴
کد مطلب : ۳۳۷۳۱۶

رئیس اتحادیه: فروش مرغ یک سوم شد!

رئیس اتحادیه: فروش مرغ یک سوم شد!
گروه اقتصادی: رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان گرگان اظهار داشت: حدود یک هفته از حذف یارانه مرغ گذشته اما در همین مدت کوتاه فروش این محصول در فروشگاه‌ها به یک سوم رسیده است.
حمدی خاطر نشان کرد: اگر اوضاع به همین صورت ادامه یابد بسیاری از واحدهای پروتئینی خُرد، ناگزیر به تعطیلی خواهند شد حتی برخی واحدهای تولیدی کوچک هم به دلیل افزایش قیمت نهاده‌ها تعطیل می‌شوند. به گفته احمدی، این طرح برای مصرف کننده و فروشنده به خصوص آن کسب و کارهایی که ملک اجاره‌ای دارند صرف اقتصادی ندارد چراکه با توجه به کاهش تقاضا و افزایش اجاره و دستمزد قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود. رئیس اتحادیه مرغ و ماهی‌فروشان گرگان اضافه کرد: با این قیمت مرغ، تنها ۱۰ درصد از جامعه تمایل به خرید خواهند داشت و ۹۰ درصد دیگر به دنبال جایگزین غذایی می‌روند. او از افزایش قیمت حبوبات انتقاد کرد و افزود: بسیاری از افراد کم درآمد به جهت عدم توان خرید گوشت مرغ به استفاده از حبوبات روی آورده بودند که گرانی این محصولات هم باعث حذف آن از سفره خانوار شد.
برچسب ها: گرانی‌ها مرغ

حبیب الله
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۲۹ ۱۹:۵۵
گرونی باعث شد کمپین نه به مرغ و تخم مرغ راه افتاد ک مثلا مجبور شن ارزون کنن اما نتیجه ش شد تعطیلی مغازه های اجاره ای و افزایش تعداد بیکاران (387889)