به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۲۰:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب : ۳۳۷۴۵۳

سهامداران نگران توییت‌بازی‌های آقای میلیاردر

سهامداران نگران توییت‌بازی‌های آقای میلیاردر
گروه اقتصادی: ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید، این شرکت به‌صورت ۲۴ ساعته در فکر او است و تلاش می‌کند تا نگرانی سرمایه گذاران را در مورد منحرف شدن او توسط معامله‌ای در توییتر که باعث افت سهام در شرکت خودروهای الکتریکی‌اش شده است، برطرف کند.

ماسک گفت: «برای واضح بودن، من کمتر از ۵ درصد از وقتم را صرف خرید توییتر می‌کنم. این علم موشک نیست! دیروز گیگا تگزاس بود، امروز استاربیس است. تسلا  ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز در ذهن من است.»تسلا امسال کارخانه خودروسازی جدید خود را در تگزاس افتتاح کرد و شرکت موشکی ماسک یعنی اسپیس‌ایکس، یک سایت پرتاب به نام استاربیس (Starbase) در بوکا چیکا، تگزاس دارد.از زمانی که این میلیاردر سهام خود را در توییتر در اوایل آوریل فاش کرد و ۸.۵ میلیارد دلار سهام تسلا را در اقدامی برای کمک به تامین مالی معامله ۴۴ میلیارد دلاری خود در توییتر فروخت، سهام شرکت خودروساز برقی یک سوم ارزش خود را از دست داده است.

ضرر بیشتر متوجه اقدامات قرنطینه در چین است که تولید تسلا را کاهش داده و این شرکت را از شاخص پایداری S&P که به طور گسترده در آن حضور داشت، حذف کرده است.دانیل آیوز، تحلیلگر Wedbush، روز پنجشنبه قیمت سهام هدف تسلا را به دلیل اختلال در تولید چین کاهش داد و نسبت به خطرات حواس‌پرتی ناشی از معامله توییتر ماسک هشدار داد.لئو کوگوان، یک سرمایه گذار بزرگ فردی در تسلا، روز پنجشنبه از این خودروساز برقی خواست سهام خود را بازخرید کند.
برچسب ها: ایلان ماسک