به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۴:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ ساعت ۱۷:۵۳
کد مطلب : ۳۳۷۴۷۲

اختلافات درون خانوادگی با عربستان و امارات

اختلافات درون خانوادگی با عربستان و امارات
گروه بین الملل: رئیس جمهور ترکیه در سخنانی اختلافات میان آنکارا با عربستان سعودی و امارات را "اختلافات داخل یک خانواده" خواند.
رجب طیب اردوغان، اخیرا برای دومین بار طی چند ماه گذشته به امارات سفر کرده بود در سخنانی در آنکارا درباره اختلافات میان کشورش با عربستان سعودی و امارات اظهار کرد که این اختلافات، "اختلافات داخل یک خانواده" است.اردوغان اختلافات ترکیه با عربستان و امارات را "کم اهمیت" دانست و تاکید کرد که کشورش اشتراکاتی با ریاض و ابوظبی دارد.
وی ادامه داد: ما بر اختلافات با ریاض و ابوظبی غلیه کرده‌ و برای توسعه سریع روابط دوجانبه در زمینه‌های تجاری، صنعتی، صنایع دفاعی، فرهنگی و گردشگری برنامه ریزی کرده‌ایم و در حال انجام اقداماتی در این راستا هستیم.اردوغان همچنین گفت: به نظرم روند کنونی که با هر دو کشور آغاز شده است به نفع هر دو کشور هم در روابط تجاری و هم در روابط سیاسی خواهد بود.
وی در ادامه تاکید کرد که ترکیه تجربیات خود در زمینه صنایع دفاعی را در اختیار عربستان و امارات قرار خواهد داد.رئیس جمهوری ترکیه همچنین به سفر اخیر خود به امارات برای تسلیت درگذشت خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس سابق این کشور اشاره کرد و گفت: روابط با عربستان سعودی نیز در جهت مثبت‌تری پیش می‌رود.


 
برچسب ها: ترکیه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *