به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۸:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۳۳۷۵۰۴

شاید با خواندن این مطلب از عصبانیت سکته کنید

شاید با خواندن این مطلب از عصبانیت سکته کنید
گروه سیاسی:روزنامه کیهان در گزارشی عجیب و قابل تامل، وضعیت بازار ۱۰ روز پس از حذف ارز ترجیحی خوب توصیف  کرده است!
در بخشی از این گزارش که بر خلاف مشاهدات مردم از گرانی ها گلایه دارند، آمده:
* کالاهایی که در ابتدای اجرای طرح در قفسه‌ها به میزان کافی نبود، اکنون فراوان است، دیگر خبری از خرید هیجانی نیست و مردم به خریدهای معمولی خود ادامه می‌دهند، روغن و شکر هم به میزان کافی به قفسه فروشگاه‌ها برگشته و نگرانی از کمبود بازار نیست.
* بر اساس این گزارش میدانی که از یکی از مناطق تهران تهیه شده، ‌هر کیلو مرغ در فروشگاه‌های این منطقه 45500 تومان است و ویترین مغازه‌ها مملو از این کالا است، علاوه‌بر این قطعات مرغ هم به قیمت‌های مختلف در فروشگاه‌ها به فروش می‌رود.
* البته نبود شفافیت در قیمت‌گذاری تخم مرغ سنتی یا بسته‌بندی موجب شده تا برخی فروشگاه‌ها تخم مرغ‌های معروف به سنتی و یا با بسته‌بندی‌های 20 تایی را گران‌تر بفروشند، هر دانه تخم‌‌مرغ سنتی یا 20 تایی 5 هزار تومان است.
* کمبودی در بازار روغن نیز وجود ندارد، روغن خوراکی در قفسه‌های فروشگاه‌ها چند ردیف چیده شده و برچسب قیمت‌های جدید روی آنها نصب شده است، قیمت روغن800 گرمی سویا و پالم 62 و 63 هزار تومان است، روغن جامد حلب 4.5 کیلویی، را 400 هزار تومان می‌فروشند.
* براساس این گزارش‌،مردمی که روغن می‌خرند و یارانه کمک معیشتی گرفته‌اند، مشکلی برای خرید روغن ندارند اما کسانی که یارانه دریافت نمی‌کنند از این قیمت‌ها ناراضی‌اند و می‌گویند: رشد چهار برابری قیمت برایشان زیاد است.
* اوضاع لبنیات هم در بازار بسیار خوب است، تولید فراوان است و در قفسه‌ها از هر نوع محصول لبنی با برندهای مختلف وجود دارد، نرخ مصوب روی محصولات برچسب خورده و مردم خرید معمولی خود را دارند.
* حذف این ارز نیز فواید بسیاری در اقتصاد ایران دارد. کاهش تورم و کسری بودجه، حذف دست دلالان و رانت‌خواران و حذف قاچاق از فواید حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به شمار می‌آید.
برچسب ها: روزنامه کیهان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۱۳:۰۱
آقای شریعمتداری و دوستانشان از کارخانه درب منزل اجناس را تحویل می گیرند خبر از قیمت ها ندارند (387968)
ناشنای
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۱۴:۱۰
دختری که ... (387970)
۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۱۵:۳۱
وقتی یه مملکت 85 میلیونی را میدن دست یه کلاس 6 بهتر از این نمیشه (387971)
ایوب
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۱۶:۳۴
بدتر از عبدالمالک ریگی
همین .......... هستش
این بشر فردا روز جواب قبر و قیامتشو چی میده
با این همه دروغ و تهمت های که ......... (387982)
۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۲۰:۴۰
البته اگر اعتقادی به قبر و قیامت داشته باشد. (387992)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۳/۰۱ ۰۰:۱۱
نباید از شریعتمداری عصبانی شد ایشان....... (387999)