به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۴:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب : ۳۳۷۶۵۱

پیش‌بینی امکان یک توافق موقت

پیش‌بینی امکان یک توافق موقت
گروه سیاسی: یک نماینده مجلس با بیان اینکه حداقل امکان یک توافق موقت پیش‌بینی می‌شود، گفت: احتمال می دهم نیمه دوم خردادماه امکان شروع دوباره ایران با آمریکایی ها و اروپایی ها فراهم می شود.
 محمدحسن آصفری،درباره آینده مذاکرات برجامی گفت: بایدن پیش از انتخابات کنگره مجبور است با ایران به یک توافقی درباره برجام برسد. فرهیختگان، سیاستمداران و اصحاب رسانه در آمریکا منتظرند، ببینند تکلیف مذاکرات دولت واشنگتن با ایران چه خواهد شد.وی افزود: اگر دولت بایدن نتواند از گفتگوهای برجامی نتیجه بگیرد، مطئمنا دموکرات ها انتخابات ریاست جمهوری آینده را خواهند باخت. جریان آقای بایدن به دنبال آن است که در مذاکره با ایران حتی شده به یک توافق موقت هم برسد.
وی افزود:هدف جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات، لغو تحریم هاست اما بایدن برای بقای حزب خودش در قدرت نیاز به توافق برجامی دارد چون کارنامه دولتش تا به اینجای کار از دید افکارعمومی نمره قبولی نمی گیرد.دموکرات ها امیدوارند در سایه توافق نسبی با ایران بتوانند دوباره کرسی ریاست جمهوری را به دست بگیرند. در مجموع اگر آقای بایدن با همین رویکرد جلو برود می تواند نتیجه بخشی مذاکرات را پیش بینی کرد اما اگر او بخواهد در مسیر صهیونیست ها گام بردارد، خیلی نمی توان به نتیجه کار مذاکرات امیدوار بود. 
برچسب ها: برجام