به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۸:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ ساعت ۱۴:۰۲
کد مطلب : ۳۳۷۸۲۷

پیروزی حزب کارگر در استرالیا

پیروزی حزب کارگر در استرالیا
گروه بین الملل: حزب کارگر توانست در انتخابات پارلمانی استرالیا حزب محافظه کار حاکم بر این کشور را شکست دهد. حزب کارگر در حالی ‌که با وعده‌های جدی در راستای حفاظت از محیط زیست به میدان آمد، توانست به حاکمیت ۹ ساله حزب راست‌گرای حاکم بر استرالیا پایان دهد.
به گزارش کمیسیون انتخابات استرالیا، آنتونی آلبانیز، رهبر حزب کارگر در انتخابات استرالیا توانست با کسب حدودا ۷۰ کرسی قدرت را از دست ائتلاف محافظه‌کاران خارج کند.رسانه‌های محلی پیش‌بینی کرده‌اند که هیچ یک از احزاب اصلی ۷۶ صندلی لازم برای کسب اکثریت در پارلمان را به دست نیاورد و از این رو محتمل است که حزب کارگر دولت اقلیت تشکیل دهد. در حالی‌ که میلیون‌ها رای هنوز شمرده نشده‌اند، اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا پذیرفت در انتخابات پارلمانی  کشورش شکست خورده است.
احتمال می‌رود که آنتونی آلبانیز، سیاستمدار کهنه‌کار استرالیا بعد از اولین پیروزی حزبش پس از ۱۵ سال به عنوان نخست‌وزیر این کشور سوگند بخورد.


 
برچسب ها: استرالیا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *