به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۲۳:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۳۳۸۰۲۰

عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود

عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود
گروه اقتصادی: وزیر راه و شهرسازی به توافق در زمینه‌های مختلف حمل و نقلی به مسقط سفر کرد.رستم قاسمی عصر امروز یکشنبه ۱ خرداد در رأس هیئتی متشکل از بخش‌های مختلف حمل و نقلی به منظور ملاقات و مذاکره با همتایان خود در زمینه توسعه روابط حمل و نقل عازم عمان شد.

در این سفر توافق حفظ و تقویت حمل و نقل دریایی میان بندرعباس و بندر السویق عمان و برقراری خط مسافری دریایی میان چابهار و مسقط و همچنین تسهیل تردد و حل مشکلات موجود در بنادر صلاحه و صحار عمان برای تردد کشتی‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در برنامه کاری وزیر راه و شهرسازی قرار دارد.در بخش هوایی نیز دو طرف بر متنوع سازی ناوگان حمل و نقل هوایی جمهوری اسلامی ایران در مسیر عمان و همچنین برقراری خط پروازی میان مسقط -رامسر در دستور کار وزیر راه و شهرسازی قرار دارد.

در این سفر نیز پیش نویس قرارداد حمل و نقل جاده‌ای دوجانبه با عمان (ترکیبی و جاده‌ای) و همچنین الحاق عمان به موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه چابهار منعقده بین ایران، هند و افغانستان در دستور کار قرار دارد.گفتنی است حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور قرار است در رأس هیئتی بلندپایه عازم مسقط پایتخت عمان شده و با سلطان این کشور دیدار و گفت وگو کند.
برچسب ها: عمان چابهار
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *