به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۳:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب : ۳۳۸۲۱۵

۱۰۰ مورد ابتلا به آبله میمون در اروپا تایید شد

۱۰۰ مورد ابتلا به آبله میمون در اروپا تایید شد
گروه جامعه:آبله میمون، یک بیماری ویروسی نادر است که قبلاً در بخش‌هایی از آفریقا یافت می‌شد، اما اکنون در حداقل ۱۰ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی شیوع پیدا کرده است.سازمان جهانی بهداشت روز جمعه یک جلسه اضطراری پیرامون شیوع اخیر آبله میمون پس از تأیید یا مشکوک شدن بیش از ۱۰۰ مورد در اروپا برگزار کرد.
 
پس از تأیید یا مشکوک شدن بیش از ۱۰۰ مورد در اروپا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز جمعه یک جلسه اضطراری برای بحث در مورد شیوع اخیر آبله میمون، که یک عفونت ویروسی رایج در غرب و مرکز آفریقا به شمار می‌آید، برگزار کرد.جلسه کمیته WHO جهت بحث در رابطه با «ویروس مانکی بی، ساماندهی گروه مشاوره راهبردی و فنی در راستای مقابله با خطرات عفونی و پتانسیل همه‌گیری این بیماری» تشکیل شد. ضمن اینکه در این جلسه اشاره شد که خطرات این بیماری عفونی می‌تواند تهدیدی برای سلامت جهانی باشد.

آبله میمون، یک بیماری ویروسی نادر است که قبلاً در بخش‌هایی از آفریقا یافت می‌شد، اما اکنون در حداقل ۱۰ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی شیوع پیدا کرده است. این شیوع یکی از مهمترین اپیدمی‌ها در اروپا است. علائم ویروس آبله میمون، شبیه بیماری آبله است که در سال ۱۹۸۰ ریشه‌کن شدن آن تأیید شد.بخشی از بافت پوست، که از ضایعه روی پوست میمونی که به ویروس آبله میمون آلوده شده بود، برداشت شده است؛ با بزرگنمایی ۵۰ برابر در روز چهارم.
برچسب ها: آبله میمون
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *