به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۳:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ ساعت ۱۳:۱۸
کد مطلب : ۳۳۸۲۴۴

شاخص کل بورس هزار واحد اُفت کرد

شاخص کل بورس  هزار واحد اُفت کرد
گروه اقتصادی: بورس امروز کاهش هزار و ۴۹۶ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحد رسید.

افت شاخص کل هم‌وزن بورس
بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۳ درصد افت داشت و به محدوده ۴۳۱ هزار و ۲۷۹ واحدی رسید.معامله‌گران در این روز ۴۸۵ هزار و ۸۲۲ معامله به ارزش ۴۲ هزار و ۵۰۹ میلیارد تومان انجام دادند.امروز نمادهای فولاد، فخاس، فخور، فملی، افق، خاهن، غزر و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای رمپنا، حکشتی، فارس، شپنا و وخارزم بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس رشد کرد
در روز سه‌شنبه شاخص فرابورس با  افزایش ۷ واحدی به محدوده ۲۱ هزار و ۳۲۱ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۳۲۷ هزار ۱۶۸ معامله بود.امروز نمادهای وسپهر، ددانا، وهور، دماوند، فزر، بگیلان و بجهرم بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای غصینو، سمگا، هرمز و وملل نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند. نمادهای ددانا، کرمان، وسپهر، مدیریت، تلیسه، حگهر و سمگا نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.
آخرین قیمت ۱۰۱ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافت و ۱۲۴ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بازار سرمایه نیز در مجموع به حدود پنج هزار و ۲ میلیارد تومان رسید.در بازار امروز حقیقی‌ها تقریبا ۴۹۳ میلیارد تومان از بورس خارج کردند. نمادهای رمپنا و بمپنا بیشترین ورود پول را از سوی سهامداران و شبندر و خگستر با بیشترین حمایت حقوقی همراه بودند.روز گذشته شاخص کل بورس با افت ۲۵  هزار و ۱۰ واحدی به سطح یک میلیون و  ۹۸۵ هزار واحدی رسید.
برچسب ها: بورس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *