به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۲:۰۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب : ۳۳۸۲۴۶

مهلت پایانی طرح فروش ۹محصول ایران خودرو

مهلت پایانی طرح فروش ۹محصول ایران خودرو
گروه اقتصادی: طرح پیش‌فروش ایران خودرو، از روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز شده است و امروز به پایان می‌رسد. اختلاف قیمت کارخانه‌ای محصولات عرضه شده در این طرح، با بازار چقدر است؟با وجود زیان و بدهی انباشته هنگفت و کیفیت پایین محصولات، خودروسازان هر هفته طرح‌های فروش خود را اجرا می‌کنند. جدیدترین طرح پیش‌فروش ایران خودرو نیز از از روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ آغاز شده است و امروز سوم خرداد به پایان می‌رسد.

ایران خودرو در این نوبت از طرح فروش خود، محصولات را به صورت فوق‌العاده عرضه می‌کند.متقاضیان می‌توانند تا سه‌شنبه سوم خرداد با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، نسبت ثبت‌نام و انتخاب نوع خودرو اقدام کنند.فهرست اسامی منتخبان طرح فروش محصولات ایران خودرو، پس از برگزاری قرعه‌کشی اعلام می‌شود.

طرح فروش ایران خودرو- ۲۷ اردیبهشت تا سوم خرداد ۱۴۰۱

محصولات ایران خودرو در بازار چند؟
به گزارش تجارت‌نیوز، حال سوال اینجاست که قیمت‌ها در طرح‌ فروش ایران خودرو، چقدر با بازار تفاوت دارد؟
با نگاهی به این تفاوت قیمت، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب خریداران می‌شود.
پژو ۲۰۶ تیپ ۲
متقاضیان ثبت‌نام در این طرح فروش فوق‌العاده، می‌توانند برای مثال پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را انتخاب کنند.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۱۵۰ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان است و این محصول در بازار، ۳۰۴ میلیون تومان قیمت دارد.
پژو ۲۰۶ سقف شیشه‌ای
یکی دیگر از خودروهایی که نام آن در طرح فروش ایران خودرو دیده می‌شود، پژو ۲۰۶ تیپ ۳ سقف شیشه‌ای است.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۱۸۱ میلیون و ۳۶۱ هزار تومان است. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که نزدیک‌ترین خودرو به این محصول جدید ایران خودرو است در بازار، ۳۰۴ میلیون تومان قیمت دارد.
پژو پارس سال سفارشی
یکی دیگر از خودروهایی که هنگام ثبت نام در طرح فروش ایران خودرو عرضه می‌شود، پژو پارس سال سفارشی با موتور xu7P است.
قیمت کارخانه‌ای این خودرو، ۱۸۵ میلیون و ۲۹ هزار تومان است و در بازار، ۳۳۳ میلیون تومان قیمت دارد.
پژو پارس TU۵
در این طرح فروش، همچنین امکان گزینش پژو پارس TU۵ نیز وجود دارد.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۱۷۶ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۳۷۹ میلیون تومان قیمت دارد.
پژو آی ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای
متقاضیان همچنین در هنگام ثبت‌نام در این طرح خودرو، از امکان خرید پژو آی ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای نیز برخوردارند.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۲۳۶ میلیون و ۳۴۴ هزار تومان تعیین شده است. اما پژو ۲۰۷ هاچبک دنده‌ای سقف شیشه‌ای، که شاید نزدیک‌ترین خودرو به این محصول جدید ایران خودرو باشد، در بازار، ۴۰۴ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.
تارا اتوماتیک
خریداران می‌توانند در این طرح فروش، تارا اتوماتیک را نیز انتخاب کنند.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۵۳۵ میلیون تومان است و این خودرو در بازار، ۵۷۳ میلیون تومان قیمت دارد.
دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک
متقاضیان می‌توانند در این طرح فروش، دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک را نیز خریداری کنند.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۳۹۸ میلیون و ۲۲۹ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۵۰۴ میلیون تومان قیمت دارد.
سورن پلاس
یکی دیگر از خودروهایی که هنگام ثبت نام در طرح فروش ایران خودرو عرضه می‌شود، سورن پلاس است.قیمت کارخانه‌ای این خودرو، ۲۴۳ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۳۸۵ میلیون تومان قیمت دارد.
راناپلاس
متقاضیان می‌توانند در این طرح ایران خودرو، راناپلاس را نیز انتخاب کنند.قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۲۱۴ میلیون و ۸۹۸ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۲۹۶ میلیون تومان قیمت دارد.

اختلاف قیمت کارخانه‌ و بازار
این ارقام، اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار را هنگام ثبت‌نام در این طرح ایران خودرو نشان می‌دهد.فروشندگان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را حدود ۱۵۴ و پژو ۲۰۶ سقف شیشه‌ای را احتمالا حدود ۱۲۳ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه بفروش برسانند.این تفاوت برای پژو پارس سال سفارشی به حدود ۱۴۸ میلیون تومان می‌رسد.همچنین فروشندگان، پژو پارس TU۵ را حدود ۲۰۲ و پژو آی ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای را احتمالا حدود ۱۶۸ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه بفروشند.این تفاوت برای تارا اتوماتیک به حدود ۳۸ میلیون و برای دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک به ۱۰۶ میلیون تومان می‌رسد.فروشندگان، سورن پلاس را ۱۴۲ و راناپلاس را نیز حدود ۸۱ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه بفروش برسانند.
برچسب ها: ایران خودرو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *