به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۸:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب : ۳۳۸۳۵۳

پیشنهاد منزوی کردن پوتین در جامعه بین‌الملل

پیشنهاد منزوی کردن پوتین در جامعه بین‌الملل
گروه بین الملل: نخست‌وزیر اسپانیا بر اهمیت منزوی کردن روسیه از جامعه بین‌المللی به دلیل حمله‌اش به اوکراین و عواقب جهانی آن تاکید کرد.
 پدرو سانچز،  در جریان مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در اشاره به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، گفت: مهم است که پوتین را از جامعه بین‌المللی منزوی کنیم و این چیزی است که داریم انجام می‌دهیم. فکر می‌کنم بسیار مهم است که به یاد داشته باشیم که این یک چالش جهانی است.سانچز همچنین بر لزوم «خودمختاری استراتژیک گشاده» اتحادیه اروپا برای ایجاد روابط جدید تجاری با دیگر مناطق از جمله آمریکای لاتین تاکید کرد.
نخست‌وزیر اسپانیا همچنین با اشاره به جلسه آتی اتحاد ناتو در شهر مادرید اسپانیا گفت، فنلاند و سوئد، که به تازگی درخواست عضویت در این اتحاد را داده‌اند نیز در این جلسه حضور خواهند داشت.او گفت: ما قصد داریم از این دو کشور جدید در ناتو استقبال کنیم و البته فکر می‌کنم که این (عضویت) برای ثبات اتحادیه اروپا و آینده ناتو بسیار مهم است.فنلاند و سوئد اخیرا به صورت رسمی درخواست عضویت خود در ناتو را تنظیم کردند؛ تصمیمی که جرقه آن با حمله روسیه به اوکراین خورد.این اظهارات سانچز در حالی مطرح شد که ترکیه، از اعضای قدیمی ناتو، نسبت به عضویت این دو کشور در ناتو ابراز مخالفت کرده و از رفتار فنلاند و سوئد در قبال گروه‌هایی چون حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) که آنها را "تروریستی" می‌داند، انتقاد کرده است.


 
برچسب ها: روسیه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *