به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۸:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ ساعت ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۳۳۸۳۵۴

با خرید نفت و گاز، پوتین قوی‌تر شد

با خرید نفت و گاز، پوتین قوی‌تر شد
گروه بین الملل: منتقد زندانی دولت روسیه  در مطلبی برای مجله تایم نوشت که «ولادیمیر پوتین به جهان یادآوری می‌کند که دیکتاتوری همیشه به جنگ ختم می‌شود.»
الکسی ناوالنی که در لیست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار مجله تایم قرار گرفته درباره «ولادیمیر پوتین»رئیس‌جمهوری روسیه گفت: شاید هدف اصلی پوتین این است که درسی بدهد، به همه، از رهبران جهان گرفته تا کارشناسان و حتی مردم عادی. او به طور بخصوص در سال ۲۰۲۲ خیلی در این نقش خوب عمل کرده است.
ناوالنی افزود: پوتین بار دیگر به ما خاطرنشان کرد که مسیری که با «فقط کمی تقلب در انتخابات» آغاز می‌شود، همواره به دیکتاتوری ختم می‌شود. این درسی است که هرگز نباید فراموش می‌کردیم.او همچنین به انتقاد از آن دسته از رهبران جهانی پرداخت که برای توجیه تعاملات خود با پوتین، «سال‌ها ریاکارانه درباره یک رویکرد واقع‌بینانه» و فواید تجارت بین‌المللی سخن گفتند.
ناوالنی افزود: آن‌ها با این کار امکان بهره بردن از نفت و گاز روسیه را برای خود فراهم کردند، در حالی که تسلط پوتین بر قدرت محکم‌تر شد. در میان تحریم‌ها و کمک‌های اقتصادی و نظامی، این جنگ بسیار پرهزینه‌تر از آن قراردادهای پرسود نفتی و گازی است؛ قراردادهایی که امضایش را با نوشیدنی جشن می‌گرفتند.الکسی ناوالنی که برجسته‌ترین منتقد ولادیمیر پوتین است و سال‌ها تلاش کرده تا «فساد» در کرملین و دیگر حلقه‌های نزدیک به آن را برملا کند، در حال حاضر در زندان به سر می‌برد؛ اتهامات او اغلب ناشی از انگیزه‌های سیاسی خوانده می‌شود.

 
برچسب ها: روسیه