کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

۱۰ خودروی وارداتی احتمالی را بشناسید

تجارت نیوز , 4 خرداد 1401 ساعت 11:12


گروه اقتصادی: هرچند مسوولان بر جلوگیری از ورود خودرو‌های لوکس و گران‌قیمت و در مقابل، واردات خودرو‌های اقتصادی نظر دارند، اما هنوز اطلاع دقیق از قیمت خودرو‌هایی که اجازه ورود خواهند یافت در دسترس نیست.با این حال پیش‌بینی می‌شود عمده خودرو‌ها در بازه قیمتی هشت تا ۲۰ هزار دلار (بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان) وارد شوند که در کلاس اکونومی و اقتصادی و خودرو‌های با قیمت متوسط و ارزان دسته‌بندی می‌شوند

در این زمینه برند‌های مطرحی همچون نیسان، کیا، هیوندایی، سوزوکی، رنو، ام. جی و میتسوبیشی خودرو‌های اتوماتیک، با حجم موتور و مصرف سوخت پایین در اختیار دارند.بررسی چند سایت خودرویی در امارات به عنوان کشوری که در سال‌های گذشته به عنوان یکی از مبادی اصلی ورود خودرو به کشورمان مطرح بود، خودرو‌ها و قیمت‌های جالب توجهی را ارائه می‌دهد.
۱- سوزوکی دزایر (Dzire) مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با موتور ۲/ ۱ لیتری و مصرف سوخت ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش. این خودرو با قیمت ۳۶ هزار و ۹۰۰ درهمی عرضه شده که با احتساب هر درهم هشت هزار و ۴۰۰ تومان، حدود ۳۱۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.
۲- میتسوبیشی اتریج (Attrage) مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با حجم موتور ۲/ ۱ لیتری. این خودرو با قیمت ۳۶ هزار و ۹۰۰ درهمی عرضه شده که با احتساب هر درهم هشت هزار و ۴۰۰ تومان، حدود ۳۱۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.
۳- میتسوبیشی میراژ (Mirage) اتوماتیک با پیشرانه ۲/ ۱ لیتری و مصرف سوخت ۸/ ۴ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش. این خودرو نیز با قیمت ۳۶ هزار و ۹۰۰ درهمی عرضه شده که با احتساب هر درهم هشت هزار و ۴۰۰ تومان، حدود ۳۱۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.
۴- رنو سیمبل (Symbol) ۲۰۲۲ اتوماتیک با پیشرانه ۶/ ۱ لیتری. این محصول ۳۷ هزار و ۳۰۰ درهم قیمت دارد که معادل ۳۱۳ میلیون تومان است.
۵- کیا پگاس (Pegas) مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با حجم موتور ۴/ ۱ لیتری و مصرف سوخت ۱/ ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش. این خودرو ۴۵ هزار درهم قیمت‌گذاری شده که معادل ۳۷۸میلیون تومان است.
۶- هیوندایی گرند (Grand) مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با حجم موتور ۲/ ۱ لیتری. این خودرو ۳۹ هزار و ۹۹۹ درهم ارزش‌گذاری شده که معادل ۳۳۶ میلیون تومان است.
۷- کیا پیکانتو (Picanto) مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با پیشرانه ۲/ ۱ لیتری. این خودرو در بازار امارات ۴۳ هزار درهم قیمت دارد که معادل ۳۶۱ میلیون تومان است.
۸- ام. جی. ۵ مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با حجم موتور ۵/ ۱ لیتری و گیربکس CVT. این خودرو با قیمت ۵۷ هزار و ۶۴۵ درهمی در بازار امارات، معادل ۴۸۴ میلیون تومان ارزش دارد.
۹- نیسان سانی (Sunny) مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با پیشرانه ۶/ ۱ لیتری و مجهز به گیربکس CVT. این خودرو در بازار امارات ۵۷ هزار و ۹۰۰ در هم ارزش‌گذاری شده که به معنای ۴۸۶میلیون تومان است.
۱۰- رنو داستر (Duster) مدل ۲۰۲۲ اتوماتیک با حجم موتور ۲ لیتری. این خودرو در بازار امارات ۵۶ هزار و ۹۰۰ درهم ارزش دارد که برابر با ۴۷۸ میلیون تومان است.


کد مطلب: 338408

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/338408/۱۰-خودروی-وارداتی-احتمالی-بشناسید

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir