به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۰:۲۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب : ۳۳۸۶۳۷

جدیدترین شیوه کلاهبرداری از مردم

جدیدترین شیوه کلاهبرداری از مردم
گروه حوادث: معاون اجتماعی فرهنگی پلیس فتا انتظامی کشور گفت: درحال حاضر با پیامک‌هایی با عنوان "حذف یارانه" اقدام به کلاهبرداری خود می‌کنند، روند این کلاهبرداری نیز مانند سایر کلاهبرداری بوده و با ارسال لینک‌های آلوده به همراه پیامک‌های نگران کنند کاربران را ترغیب می‌کنند که بر روی لینک کلیک کنند.
 
به گزارش برنا، رامین پاشایی معاون اجتماعی فرهنگی پلیس فتا انتظامی کشور درباره جزئیات کلاهبرداری با ترفند "حذف یارانه"، اظهار کرد: بعد از اجرای رمز دوم یکبار مصرف، ترفند مجرمان سایبری بیشتر به سمت سوء استفاده از سامانه‌های دولتی حرکت کرد.

وی گفت: در کشور ما سامانه‌های دولتی زیادی داریم و هر دستگاهی برای ارتباط با کاربران خود یک سامانه دارد و اطلاع رسانی خدمات را از طریق آن انجام می‌دهند.پاشایی بیان کرد: مجرمان سایبری از این موقعیت سوء استفاده می‌کنند و پیامک‌های جعلی شبیه به پیامک‌هایی که دستگاه‌های مختلف برای کاربران خودشان ارسال می‌کنند را برای افراد ارسال کرده و کاربران را به کلیک بر روی لینک ترغیب می‌کنند.

معاون اجتماعی فرهنگی پلیس فتا انتظامی کشور تصریح کرد: پیش از این مجرمان سایبری از پیامک جعلی تحت عنوان ابلاغیه‌های قضایی بیشتر استفاده می‌کردند درحال حاضر با پیامک‌هایی با عنوان "حذف یارانه" اقدام به کلاهبرداری خود می‌کنند، روند این کلاهبرداری نیز مانند سایر کلاهبرداری بوده و با ارسال لینک‌های آلوده به همراه پیامک‌های نگران کنند کاربران را ترغیب می‌کنند که بر روی لینک کلیک کنند.وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر با ارسال پیامک‌های سراسری توسط پلیس فتا به مردم جهت آکاه سازی و عدم کلیک بر روی لینک‌های پیامک شده، تقریبا می‌توان گفت ۹۰ درصد مردم هوشیار هستند و دیگر بر روی هر لینکی که از سرشماره‌های شخصی که نام نهاد و ارگان خاصی هم نیست، وارد نمی‌شوند.
برچسب ها: کلاهبرداری
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *