به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب : ۳۳۹۰۷۱

۸ دیالوگ مهم‌در آخرین‌دادگاه جانی دپ و امبر هرد

۸ دیالوگ مهم‌در آخرین‌دادگاه جانی دپ و امبر هرد
گروه فرهنگی: دادگاه جنجالی و بلاک باستر جانی دپ و امبر هرد در ایالات متحده امروز با آخرین صحبت ها و دفاعیات تیم وکلای دو طرف برای متقاعد کردن هیئت منصفه به منظور رأی دادن به موکل آن ها به پایان رسید.
 
بعد از شش هفته دادگاه چند میلیون دلاری که در آن دپ ۵۸ ساله و هرد ۳۶ ساله اتهامات باورنکردنی و شوکه کننده ای را علیه یکدیگر مطرح کردند، وکلای دو ستاره هالیوود آخرین سخنرانی های خود را انجام دادند. در سمت جانی دپ، وکیل او کامیلا واسکز، امبر هرد را «همسر آزار» و «شخصی به شدت دارای مشکل و بیمار و درمانده ی توجه» توصیف کرد و گفت که در این دادگاه یک قربانی خشونت خانوادگی نشسته اما آن شخص بدون شک امبر هرد نیست.

در مقابل، بن روتنبورن، وکیل امبر هرد، آخرین دفاعیه اش را به خواندن دوباره پیام های متنی جانی دپ در مورد تمایلش به «سوزاندن» همسر سابقش اختصاص داد و با اشاره به صحبت های مشاور ازدواج این زوج سابق مبنی بر آزار دوجانبه هرد و دپ نسبت به یکدیگر، گفت که اگر چه امبر هرد «بی نقص نیست» حتی اگر «جانی یک بار او را آزار داده باشد نیز وی [هرد] برنده این دادگاه خواهد بود». اکنون هیئت منصفه باید ساعت ها در مورد نتیجه دادگاه شور کند، بعد از اینکه صحبت ها و شهادت های دوستان، کارشناسان و نزدیکان این دو سلبریتی را استماع کرد. در ادامه این مطلب می خواهیم به ۸ اتفاق و موضوع مهمی که در روز آخر جلسه دادگاه جانی دپ و امبر هرد رخ داد اشاره کنیم.

۱- «در این دادگاه یک همسرآزار نشسته است اما او آقای هرد نیست»
آخرین روز دادگاه امروز با صحبت های پایانی کامیلا واسکز از تیم حقوقی جانی دپ آغاز شد. وی در سخنان خود خطاب به هیئت منصفه گفت: «در ین دادگاه یک همسر آزار نشسته است و آن آقای دپ نیست. یک قربانی خشونت خانوادگی هم در این دادگاه نشسته است که خانم هرد نیست». او مدعی شد که شواهد و مدارک نشان می دهند که «در واقع این خانم هرد است که همسر آزاری کرده است». به ادعای خانم واسکز، دپ ۵۸ ساله در دوران زندگی مشترکش با هرد «به طور مداوم به شکل زبانی، فیزیکی و احساسی» مورد شکنجه قرار گرفته و پس از پایان رابطه شان، از طریق همسر آزار خواندن «نادرست» جانی دپ، وی متحمل «شدیدترین و بیرحمانه ترین صدمات» شده است.

۲- «روایت هرد از ماجرا مجموعه ای از دروغ هاست»
خانم واسکز فایل صوتی ضبط شده ای را در دادگاه پخش کرد که به ادعای وی، هرد در آن «به خشونت فیزیکی نسبت به آقای دپ اعتراف می کند». در بخشی از این فایل صوتی، هرد ۳۸ ساله می گوید: «متاسفم که تو را زدم… این کار در در واکنش به پایم انجام دادم». در فایلی دیگر، می توان صدای امبر هرد را شنید که می گوید دپ را سیلی زده و نه مشت: «تو را زدم… حالت خوبه…. تو یه بچه به درد نخور هستی…. من این درگیری فیزیکی را شروع کردم». خانم واسکز خطاب به هیئت منصفه گفت «این خانم هرد واقعی است» نه آنی که آن ها در دادگاه دیده اند. او افزدو که هیچ فایل صوتی وجود ندارد که تایید کند بازیگر سری فیلم های دزدان دریایی کاراییب، همسر سابق خود را کتک زده باشد: «چنین چیزی وجود خارجی ندارد چون اتفاق نیفتاده است». او روایت امبر هرد از آزارهای جانی دپ را «دروغ هایی روی دروغ های دیگر» توصیف کرد.

۳- «روایت های ترسناک هرد از سفر استرالیا همخوانی ندارند»
در آخرین دفاعیاتش، هرد مدعی شد که جانی دپ یک بطری مشروبات الکلی را وارد بدن او کرده است بعد از اینکه یک روز عصر بین این دو مشاجره رخ داده و دپ به سمت او بطری پرت کرده است، اتفاقی که وی مدعی است در جریان سفر این زوج به استرالیا در سال ۲۰۱۵ رخ داده است. خانم واسکز در لحظات آخر دفاعیات پایانی اش می گوید که هرد «یک داستان ترسناک را به هم دوخت». واسکز می گوید که هیچ عکسی از خود یا صدمات ادعایی اش بعد از این ماجرا نگرفته و شهادت و روایت او هیچ سر و تهی ندارد: «در آن خانه در استرالیا یک هیولا وجود داشته است، اما آن هیولا آقای دپ نبوده بلکه خانم هرد بوده است». او خطاب به هیئت منصفه گفت که تمامی مدارک ارائه شده در داداگه، غیر از شهادت خود هرد، نشان می دنند که هرد به دپ حمله کرده و انگشت او را قطع کرده است.

۴- «این #MeToo بدون هیچ #MeTooی دیگر»
بنجامین چو دیگر وکیل مدافع جانی دپ در آخرین دفاعیات خود از شرکای زندگی سابق جانی دپ یاد می کند، از جمله وینونا رایدر، کیت ماس و مادر فرزندانش، ونسا پارادیس. وی خطاب به هیئت منصفه می گوید:« پیش از خانم هرد، هرگز هیچ زنی، هیچ زنی پیش از خانم هرد، هرگز مدعی نشده که آقای دپ روی او دست بلند کرده است. و هیچ زنی بعد از خانم هرد نیز چنین ادعای نادرستی را مطرح نکرده است. این یک Me Too [ادعای آزار جنسی و خانگی] بدون هیچ Me Tooی دیگری است». وی به اعتیاد جانی دپ به مواد مخدر و الکل اشاره کرده و مدعی است که این بازیگر نیز «نقص های خاص خود را دارد اما او یک همسرآزار خشن نیست».

۵- «در دنیای آقای دپ، شما نمی توانید آقای دپ را ترک کنید»
بن ورتنبورن، وکیل مدافع امبر هرد نیز در صحبت های پایانی خود از هیئت منصفه خواست در مورد این پیام آقای دپ و تیم حقوقی او برای هرد و در ادامه برای دیگر قربانیان خشونت های خانوادگی فکر کنند که «اگر عکس نگرفته اید پس اتفاق نیفتاده است». وکیل هرد در ادامه آخرین صحبت هایش افزود: «اگر عکس گرفته اید این عکس ها جعلی هستند. اگر به دوستانتان نگفته اید، دارید دروغ می گویید. و اگر به دوستانتان گفته اید، بخشی از یک ادعای جعلی هستند. اگر به دنبال درمان های پزشکی نرفته اید، صدمه ندیده اید. اگر به دنبال درمان بوده اید، دیوانه اید… در دنیای آقای دپ، شما نمی توانید آقای دپ را ترک کنید. و اگر این کار را بکنید، کمپینی از تحقیر جهانی را علیه شما را آغاز خواهد کرد. یک کمپین لکه دار کردن… او هر کاری که در توانش باشد را برای نابود کردن زندگی شما انجام خواهد داد، تا حرفه شما را نابود کند».

۶- «حتی اگر تنها یک بار او را آزار داده باشد، هرد برنده است»
روتنبورن می گوید که دپ سعی دارد هیئت منصفه را «گول بزند» و به این باور برساند که او هرگز نسبت به هرد خشونت نداشته است: «این موضوع در این مورد نیست که آیا فکر می کنید خانم هرد ممکن است نسبت به آقای هرد خشونت داشته است، اینطور نیست». او به شهادت مشاور ازدواج این زوج سابق اشاره می کند که گفته بود هرد و دپ هر دو متقابلاً یکدیگر را آزار داده اند. روتنبورن در ادامه دفاعیات روز آخر دادگاه رو به هیئت منصفه گفت: «آن ها دارند شما را گول می زنند که فکر کنید امبر باید بی نقص باشد تا برنده این دادگاه باشد» در حالی که نقص های دپ را نادیده می گیرند. وکیل هرد تصریح می کند: «امبر بی نقص نیست، هیچ کدام از ما نیستیم. او هرگز وانمود نکرده که بی نقص است. و این چیزی نیست که از شما خواسته شده باشد در مورد آن تصمیم گیری کنید. یک بار، خانم ها و آقایان. فقط یک بار. اگر او [دپ] موکل مرا تنها یک بار آزار داده باشد، امبر برنده است. در واقع، اگر او نتواند ثابت کند که حتی یک بار نیز هرد را آزار داده، امبر برنده است».

۷- «دریچه ای به قلب و ذهن دزد دریایی محبوب مردم آمریکا»
روتنبورن به روایت دوباره پیام های متنی رد و بدل شده بین دپ و دوست و همبازی اش پل بتانی پرداخت. در یکی از این پیام ها آمده است: «بیا امبر را آتش بزنیم!!!» و در دیگری می گوید: «بیا قبل از سوزاندنش او را غرق کنیم!!! بعدش من به جنازه سوخته اش تجاوز می کنم تا مطمئن شوم که مرده است». وکیل امبر هرد پیام متنی دیگری را می خواند که متعلق به زمان پس از جدایی این زوج است که می گوید: «امیدوارم که جنازه این هرزه لعنتی در صندوق عقب یک هوندا سیویک بپوسد». روتنبورن گفت: «این جملات دریچه ای به قلب و ذهن دزد دریایی محبوب آمریکایی هاست. این جانی دپ واقعی است».

۸- «مقاله واشنگتن پست باعث نشده دپ نقش دزدان دریایی کاراییب را از دست بدهد»
بن روتنبورن خطاب به هیئت منصفه گفت که مقاله واشنگتن پست که در مرکز بحث دادگاه قرار دارد، باعث نشده که جانی دپ نقشش در سری فیلم های دزدان دریایی کاراییب را از دست بدهد. او گفت که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دپ قرار بوده در فیلم ششم نیز حضور داشته باشد: «هر چیزی که او از دست داده نتیجه انتخاب های خودش است». او به دادگاه جانی دپ با روزنامه سان در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد، دادگاهی که رأی آن به ضرر جانی دپ اعلام شد، و می گوید که شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد از دست رفتن نقش جک گنجشکه در سری فیلم های دزدان دریایی کاراییب ربطی به خانم هرد نداشته است: «خانم ها و آقایان، اکنون زمان آن فرا رسیده که به آقای دپ بگوییم این آخرین شانس او بود. به او بگویید که به زندگی خودش ادامه دهد. این دادگاه بسیار فراتر از دادگاه جانی دپ و امبر هرد است. این دادگاه در مورد آزادی بیان است. از آزادی بیان دفاع کنید. برای آن دست به کار شوید و ادعاهای آقای دپ علیه امبر را رد کنید».
مرجع : روزیاتو
برچسب ها: جانی دپ امبر هرد