به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۰:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب : ۳۳۹۱۱۷

حمله شدید کیهان به ترانه و زهرا امیرابراهیمی

حمله شدید کیهان به ترانه و زهرا امیرابراهیمی
گروه فرهنگی: روزنامه کیهان طی یادداشتی با اشاره به حواشی برگزاری جشنواره فیلم کن به ترانه علیدوستی و زهرا امیر ابراهیمی حمله کرد. جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن ۲۰۲۲ به بازیگر فیلم «عنکبوت مقدس» که یک مهاجر سابقا ایرانی است اعطا شد و او در سخنان خود از درد و رنج مردم ایران و بخصوص آبادان عزیز گفت. او علی‌رغم اینکه در تمام این سال‌ها هیچ محدودیتی برای سفر به ایران نداشته ترجیح داده هرگز به ایران بازنگردد و درنتیجه سال‌هاست در انتخابی خودخواسته ارتباطی با مردم ایران نیز ندارد که اکنون داغدار رنج و درد آنها باشد!

بر این اساس بهتر بود در تریبون این جشنواره از مشکلات و دردسرهای جامعه مهاجران در اروپا سخن می‌گفت. مشکلاتی که خودش در تمام این سال‌های سختی و بیکاری از نزدیک لمس کرده و طعم شهروند درجه دو بودن را چشیده است. از کسی که برای ارتزاق روزانه‌اش مجبور به بازی در فیلمی ضدایرانی شده که نه تنها ایران بلکه حتی طعنه به بارگاه امام مهربان ایرانیان و شیعیان در مشهد را نیز روا می‌دارد؛ انتظار این حد از آزادگی بیجاست.

 در قسمت دیگری از نمایش ضدایرانی کن عوامل یکی دیگر از فیلم‌های فارسی‌زبان برای هر چه بدبخت‌تر نشان دادن ایران و ایرانی گوی سبقت را در دروغ‌گویی از یکدیگر می‌ربایند. بازیگری که دیروز ادعا کرده بود شنای زنان در ایران ممنوع است و علی‌رغم دعوت مقامات فدراسیون شنای ایران برای تماشای مسابقات قهرمانی شنای زنان در کشورمان ترجیح داد سکوت کند و به روی خودش نیاورد، این بار مدعی خفقان شده و می‌گوید در ایران همه چیز ممنوع است و مردم هر روز از صبح تا شب مشغول جنگیدن با موانع هستند!

 و البته هیچ کس از او سؤال نکرد در صورت چنین خفقان و سرکوبی چگونه او توانسته در بیش از بیست فیلم و سریال نقش‌آفرینی کند، کتاب به بازار نشر بفرستد و از جشنواره‌های دولتی ایران جایزه دریافت کند!؟ و اصلا در صورت چنین خفقانی چه‌طور علی‌رغم این اظهارات رادیکال و خلاف واقعش در خارج از مرزها، آزادانه در داخل ایران رفت و آمد می‌کند!؟

 او که در این سخنان ادعای دلسوزی برای مردم ایران را دارد پیشتر حاضر به نقش‌آفرینی در پروژه‌ای شد که فساد مالی تهیه‌کننده‌اش در غارت اموال مردم از صندوق ذخیره فرهنگیان کاملا آشکار شده بود. در واقع خانم بازیگر دستمزد میلیاردی‌اش را از اموال غارت شده فرهنگیان شریف ایران می‌گرفت و کاملا از این موضوع مطلع بود. او این روزها در حالی سردمدار مبارزه با مفاسد اخلاقی در سینمای ایران شده و هشتگ #می_تو می‌زند که تا دیروز خودش و همفکرانش از بانیان پروژه #ما_بی‌غیرتیم بودند!

۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۱:۳۹
افتخارآفرینی فرزند شایسته وطن، جناب آقای خاوری مبارک (388402)
۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۱:۵۲
افتخار آفرینی فرزند آقای خاوری مبارک باد (388405)
۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۴:۲۹
شریعتمداری یادت نره به خاوری تبریک بگی ازت ناراحت میشه (388419)
بی فیلو
Romania
۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۴:۵۶
اقای کیهان اگر به قول شما ایشان شهروند درجه هستند و مورد تبعیض بودند درد و رنج کشیدند و...
پس ایشان چگونه به این جایگاه رسیدند و جایزه بردند و رسانه های همون کشور های غربی چپ و راست به عنوان یک ادم موفق نشانش می دهند؟؟؟؟؟؟؟؟تناقض گویی تا کی...
به قول همون غربی ها بابا
Shut up...shut up بابا
والا خسته شدیم از این همه نفرت پراکنی و دشمن تراشی های شما بس کنید دیگه لطفا (388421)
۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۲۱:۰۷
ای کاش کمی از گرانی های کمر شکن و بدبختی
مردم ایران و از مسولین بی لیاقت شکایت
می‌کرد کیهان چکارست ....چرا چرا چرا
تا کی تو همه کارها سر کشی و دخالت (388448)
۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۲۱:۳۴
لطفا لطفا لطفا جناب شریعتمداری نفهم دست بردار از اینهمه تفرقه‌افکنی تاکی میخوای به هر چیزی که......... (388449)
۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۲۲:۵۵
کف و دست و جایزه به چه قیمتی؟
توهین به ساحت مقدس امام رضا ع
برای بدست آوردن خشنودی دشمنان مسلمانان (388453)
متاسفم
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۳/۱۰ ۰۲:۵۲
شریعتیمداری جان تو چرا ....؟؟ (388462)