به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۴۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ساعت ۱۸:۱۷
کد مطلب : ۳۳۹۳۱۸

سیگنال اتحادیه اروپا به بازار ارز ایران

سیگنال اتحادیه اروپا به بازار ارز ایران
گروه اقتصادی: معامله گران معمولا از اتحادیه اروپا انتظار اظهارنظر‌های محتاطانه‌تر را دارند و موضع نسبتا مستقیم‌تر این اتحادیه موجب شد که بازیگران داخلی تصور کنند احتمال احیای برجام ضعیف‌تر شده است. موضوع نفتکش‌ها همچنان در بین معامله گران بازار ارز تهران برجسته است. روز گذشته اتحادیه اروپا توقیف ۲ نفتکش متخلف یونانی را غیرقابل توصیف عنوان کرد.

سیگنال اتحادیه اروپا به بازار ارز
معامله گران معمولا از اتحادیه اروپا انتظار اظهارنظر‌های محتاطانه‌تر را دارند و موضع نسبتا مستقیم‌تر این اتحادیه موجب شد که بازیگران داخلی تصور کنند احتمال احیای برجام ضعیف‌تر شده است.

اقدام جدید بانک مرکزی
بانک مرکزی هم برای مقابله با حساب‌های اجاره‌ای دست به اقدام جدیدی زده است. طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی، بانک‌ها موظفند حساب افرادی که تراکنش‌شان بیش از سقف معین می‌شود را رصد کرده و از صاحب حساب مدارک علت واریز را درخواست کنند و درصورت تایید شدن مدارک، این افراد بدون مشکل به فعالیت خود ادامه می‌دهند.افرادی که چند شغل یا فعالیت اقتصادی دارند، دو ماه مهلت دارند که با مراجعه به بانک و ارائه اسناد، سقف گردش حساب خود را بالا ببرند. معامله‌گران می‌گفتند این رصد حساب‌ها احتمالا از ابتدای سال محاسبه می‌شود و ظرف امروز و فردا حساب‌های خیلی‌ها مسدود می‌شود.
مرجع : اقتصاد نیوز
برچسب ها: بازار ارز
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *