به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۲:۳۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۲/۰۹ ساعت ۱۹:۴۵
کد مطلب : ۳۳۹۴۹

نخلستا​ن​های بوشهر در خطر هستند

گروه جامعه: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر گفت: رودخانه دالکی بر اثر ورود 25 هزار لیتر اسید به آب اسیدی شد.
نخلستا​ن​های بوشهر در خطر هستند
سید مهدی موسوی گفت: بر اثر تصادف یک تانکر 25 هزار لیتری، اسید موجود در این تانکر وارد رودخانه دالکی شد که تا 72 ساعت استفاده از آب این رودخانه خطرناک است. بر اثر این حادثه که صبح امروز به وقوع پیوست، آب رودخانه دالکی با اسید سولفوریک قاطی شد که بسیار خطرناک است و آب را در دالکی و کلل و سعدآباد اسیدی کرده است که آب این مناطق را قطع کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر گفت: به منظور مقابله با این وضعیت، آب منطقه‌ای تلاش‌های خود را در مناطق مذکور برای خنثی‌کردن اثرات اسید آغاز کرده است.تلاش ما این است که آب به نخیلات وارد نشود و اثرات اسیدی آب این رودخانه باعث بروز مشکل برای کشاورزان نشود.
موسوی با اشاره به اینکه در حال حاضر آب در حوزه های آب‌پخش و کلل و چم تنگ و سعدآباد و وحدتیه را قطع کرده‌ایم، گفت: در حوزه آب‌پخش و رودخانه شاپور مشکلی وجود ندارد. مردم تا 72 ساعت اینده باید مراقب وضعیت آب باشند و این موضوع نیز به همه مردم باید اطلاع رسانی شود.
مرجع : مهر