به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ - ۱۱:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ ساعت ۱۷:۱۸
کد مطلب : ۳۳۹۶۹۷

حراج نسخه نادر با اشتباهِ «هری پاتر»

حراج نسخه نادر با اشتباهِ «هری پاتر»
گروه فرهنگی: یکی از نسخه‌های چاپ اول «هری پاتر و سنگ جادو» که شامل اشتباهات چاپی است برای فروش به مزایده گذاشته می‌شود.به گزارش ایسنا، یکی از نسخه‌های چاپ نخست کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» که تعدادی اشتباهات چاپی و امضای «جی. کی. رولینگ» نویسنده این اثر را نیز شامل می‌شود توسط حراجی کریستیز در یک مزایده خصوصی به فروش گذاشته می‌شود. قیمت پیشنهادی برای خرید این کتاب از ۲۰۰,۰۰۰ پوند، معادل ۲۵۰,۰۰۰ دلار آغاز می‌شود.

این کتاب یکی از ۵۰۰ نسخه رمان جلد سختی است که نخستین‌بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شد. ۳۰۰ مورد از این کتاب‌ها به کتابخانه‌ها ارسال شدند.کتابی که در حراجی پیش‌ روی «هنر ادبیات» به فروش گذاشته می‌شود، یکی از همان ۲۰۰ کتابی است که روانه بازار شده بودند.

به گفته یک متخصص کتاب که از برگزارکنندگان این حراجی نیز محسوب می‌شود، اشتباهاتی در روند انتشار این کتاب به وجود آمده است. برای مثال کلمه «جادو» که یکی از کلمات اصلی عنوان کتاب محسوب می‌شود در جلد پشتی کتاب با غلط املایی چاپ شده است. همچنین در صفحه ۵۳، در فهرست کالاهایی که دانش‌آموزان باید تهیه کنند و با خود به «هاگروارتز»‌ ببرند،‌ عبارت «یک چوب‌دستی» دو بار تکرار شده است.«رولینگ» در زمان انتشار این کتاب نویسنده گمنامی بود، با این حال این کتاب در سراسر جهان به یک موفقیت بزرگ تبدیل شد و مجموعه فیلم‌های سینمایی با استقبال از جلدهای مختلف آن ساخته شد.
برچسب ها: هري پاتر
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *