به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۱:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۳۴۱۰۹۷

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در تهران
گروه جامعه:بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران صاف تا قسمتی ابری و همراه با وزش باد و خیزش گرد و غبار در مناطق غربی و جنوبی پیش بینی می‌شود و طی امروز و فردا کاهش دما نیز مورد انتظار است.
 
به گزارش ایسنا، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید تا خیلی شدید به‌ویژه امروز تا فردا( ۲۰ تا ۲۱ خرداد) در نیمه‌جنوبی ، مرکز و غرب استان و گاهی با خیزش موقتی گردوخاک و احتمال نفوذ و گسترش گردوغبار انتقالی از مناطق غربی و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین امروز و فردا رشد ابر و رخداد رگبار پراکنده باران در ارتفاعات بالادستی ، دور از انتظار نیست.طی امروز و فردا روند کاهش نسبی دما و روزهای دوشنبه و سه شنبه(۲۳ و ۲۴ خرداد) روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه‌ ورامین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌ است.

آسمان تهران فردا (۲۱ خرداد) صاف و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۲۲ خرداد) صاف و در بعد از ظهر کمی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
برچسب ها: هواشناسی تهران