به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۹:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب : ۳۴۱۱۹۰

ماندگارترین کاراکترهای سریال‌های نمایش خانگی

ماندگارترین کاراکترهای سریال‌های نمایش خانگی
گروه فرهنگی: همه‌ی ما خوب می‌دانیم که خلق یک شخصیت و کاراکتر، در فیلم یا سریال بر عهده‌ی نویسنده‌ی آن اثر است. پس از تولد کاراکتر و در ادامه این روند،کارگردان شخصیت را پرورش می‌دهد و او را با پردازش به محیط اطرافش او را با آن محیط سازگار می‌کند.اما هیچکدام از این دو نمی‌توانند به تنهایی شخصیتی را وارد قلب بیننده کنند.کسی باعث ماندگاری یه کاراکتر در دل داستان یک فیلم یا سریال می‌شود،کسی نیست جز یک بازیگر حرفه‌ای که می‌تواند ابعاد پنهان شخصیت خلق شده توسط نویسنده و پردازش کارگردان را درک کند و خودش را جوری در دل نقش جای دهد که به یاد همگان باقی بماند.این هنر بازیگری به طوری صورت می‌گیرد که ممکن است گاهی ما یک بازیگر را نه به اسم خودش،بلکه به اسم کاراکتر ماندگارش در یک فیلم یا سریال بشناسیم.
 
با ما همراه باشید تا این بار به سراغ کاراکترهایی در سریال‌های نمایش خانگی برویم که تا سالیان سال اسم آن‌ها در بین طرفداران و بینندگان این سریال‌ها و همچنین در کارنامه هنری خود بازیگر، زنده خواهند بود.
جاوید - یاغی

جاویدِ سریال یاغی،از تازه نفس‌های این لیست است.این روزها شخصیت جاوید(با بازی علی شادمان)در مدت کوتاهی توانسته محبوبیت قابل توجهی در میان بینندگان کسب کند و از همین حالا که فقط چند قسمت از سریال یاغی پخش شده، نوید جاودانگی خود در قلب مخاطبان را بدهد.جاوید پسر جوانیست که بیشتر از سنش سختی کشیده اما خم نشده. آرزوهایش هرگز زیر بار مشکلاتش گم نشده‌اند و هنوز شور و اشتیاق در وجودش زیبا و دوست داشتنیست.

جاوید،شاید به اسم بی هویت باشد، اما به رسم بین تمام  نزدیکانش به معرفت و مردانگی شناخته می‌شود چرا که هیچوقت از چیزی که می‌خواهد دست می‌کشد.او که کشتی‌گیر بی رقیب محله است،هر روز با تک تک مشکلاتش به قصد ضربه فنی سر شاخ می‌شود.گاهی خاکشان می‌کند و گاهی خاک می‌شود اما جا نمیزند. غصه‌ی این قهرمانِ نو ظهور شاید برای مخاطبان کمی دور از حدس باشد اما مطمئنا زمان، به راحتی می‌تواند یک قهرمان را به یک یاغی تبدیل کند...

قباد دیوان سالار - شهرزاد
با اینکه حدود هفت سال از پخش اولین قسمت سریال محبوب شهرزاد گذشته ،هنوز اسم قباد در میان مخاطبان سریال‌های نمایش خانگی زنده است. قباد دیوان سالار(با بازی شهاب حسینی) یک هنرمند با هنر ظریف عاشقیست. بهتر است بگوییم او هیچ ویژگی بارزی برای محبوبیت ندارد، مگرعاشق بود. قباد یک مرد جوان بدون دغدغه با ادبیات نه چندان دوست داشتنی است که در گرفتن حق خود نیز عاجز مانده.

او حتی در کوچک ترین تصمیمات زندگی-اش مستقل نیست و دائما زیر نگاه تحقیرآمیز عمو و همسرش له می‌شود. اما اگر آب ببنید و عاشق شود،عاشقی کردن را خوب بلد است! او برای شهرزاد(با بازی ترانه علیدوستی)همه چیزش را فدا می‌کن و همین فداکاری و مجنون بودن او باعث شده که قباد از عاشق‌ترین کاراکتر‌های سریال‌های نماش خانگی باشد.البته گاهی عشق جنون‌آمیز قباد،شخصیت خاکستری و حتی گاهی منفی او را می‌پوشاند. اما داستان قباد طوری تمام می‌شود که از او نه به عنوان یک فرد ثروتمند ظالم،بلکه به عنوان یک قهرمان فداکار یاد شود.

مالک مالکی - زخم‌کاری
حتی اگر از بینندگان سریال زخم‌کاری نبوده باشید،اسم مالک به گوش شما خورده است. در سال گذشت، با پخش سریال زخم‌کاری سریال‌های نمایش خانگی جان دوباره‌ای گرفتند و مالک(با بازی جواد عزتی) به ماندگارترین کاراکترها و نقش آفرینی‌های جواد عزتی تبدیل شد.شناخت شخصیت مالک کمی دشوار است. مالک مالکی در نگاه اول سرما‌داری جسور و باهوش است،اما زندگی بیشتر از ظاهرش، باطن او را تغییر داده. ترس‌های عمیق مالک که ثانیه‌ای به او مجال آرامش نمی‌دهند،پشت پوزخند پیروزمندانه‌ی او مخفی شده‌اند.

اما چه کسی می‌داند طمع تا چه حد به انسان‌ها قدرت میبخشد؟!مالک که عمری زیردست ریزآبادی‌ها بوده،جنگی برای انتقام راه می‌اندازد که از آدمی به آرامی او بعید است.البته با این حال مالک با تمام نواقصش، خط قرمز‌هایی دارد که می‌تواند با شجاعت از آن‌ها دفاع کند.این خط قرمزها فرزندانش هستند که مالکِ مفلوک و ترسو را به جنایتکاری بی‌رحم تبدیل می‌کنند. او برای خوشبختی فرزندانش از تمام ترس‌هایش عبور می‌کند و حتی به ترسی برای سایرین تبدیل می-شود.به طوری که از بین بردن او به زخم‌کاریِ بزرگی نیازمند است.

خاتون - خاتون
سریال خاتون امسال ما را با قهرمانی آشنا کرد که به این راحتی‌ها از یاد نخواهد رفت.خاتون(با بازی نگار جواهریان) زنی از تبار بختیاری، از خانواده‌ای مبارز است که هیچ شباهتی به شهبانوی قصه‌‌ها بودن ندارد.او برای رسیدن به آرزوهایش منتظر هیچ شاهزاده‌ی سوار بر اسب سفیدی نیست بلکه با هفت تیر خودش، برای خودش مبارزه می‌کند.

میل به آزادی در وجود خاتون چیزی است که هر ببیننده‌ای را به وجد می‌آورد چرا که او زیر بار ظلم و ستم هیچکس نمی‌رود.خواه آن فرد شوهر نظامی خان‌زاده اش باشد،یا اشغالگران روسی.میل به آزادی او با عشقی عمیق و جاودانه آمیخته شده که او را شجاع تر از چیزی که هست تبدیل کرده.او عشقی مادرانه به ایران، وطنش دارد که به میزان عشق یک مادر به فرزندش معصومانه وعمیق است.ایران برای او نه یک کشور، کودکی مظلوم است که مورد ظلم دشمن داخلی و خارجی قرار گرفته. خاتون برای این فرزند مظلوم طوری مادری میکند که برای همیشه در ذهن و قلب‌های مخاطبان باقی می‌ماند.

زیبا - همگناه
زیبا(با بازی هدیه تهرانی) از آن شخصیت‌هایی نیست که مثل و مانندش زیاد در جامعه پیدا شود.همین خاص بودن زیبا باعث ماندگاری او در بین مخاطبان سریال همگناه شده است. زیبا،زنی با ظاهری ساده است که پشت فرمان یک وانت قدیمی سعی بر گذران زندگی خود و پسرش دارد و با صدای فرهاد و فروغی آرام می‌شود.شخصیت زیبا شاید کمی خشن و جدی بنظر برسد اما دلیل این جدیت این است که  او دوست ندارد برای ادامه زندگی زیر بار دین کسی باشد.

برای همین،حاضر به انجام هر کاری می‌شود حتی اگر آن کار بار بری با وانت و سروکله زدن با مردم باشد.زندگی برا او به زیبایی نامش نبوده  برای همین دیگر به هیچکس اعتماد نمی‌کند. اما مقاوت او در برابر عشق خیلی کمتر از استقامتش در برابر سختی‌های زندگیست برای همین بالاخره به قلب خود را برای ورود شخص جدیدی باز می‌کند هرچند که زندگی‌ دوباره‌اش از چیزی که فکر می‌کند کوتاه تر باشد...

امیر شایگان - میخواهم زنده بمانم
امیر شایگانِ(با بازی حامد بهداد) سریال میخواهم زنده بمانم از شایسته ترین‌های این لیست است.شخصیت باهوش و درونگرای او با ظاهری آراسته برای بسیاری از مخاطبان جذابیت زیادی داشته است. با این حال پشت ظاهر سخت و جدی امیر شایگان،مردی لطیف و عاشق پنهان شده است که دوست دارد در نبرد عشق به هر قیمتی برنده باشد. امیر شایگان حتی محبت‌های خاص خودش را دارد

.محبت‌هایی که فراتر از کلمات عاشقانه‌ی تکراری که می‌توانند هر کسی را فریب دهند.  میل به قدرت طلبی امیر شایگان در همه‌جای زندگی‌اش دیده می‌شود حتما زمان‌هایی تقدیرش بر خلاف چیزی که می‌خواهد رقم می‌او کسی است که تقدیر خودش و دیگران را به راحتی تغییر می‌دهد تا همه چیز همانطور باشد که او می‌خواهد.

بابا اتی- قهوه‌ی تلخ
بابا اتی قهوه‌ی تلخ با قوز کمر و ابروهای پر پشتش کام خیلی‌ها را شیرین کرده. پیرمرد محبوب داستان قهوه‌تلخ طنزی متفاوت بین سایر شخصیت‌های داستان دارد که از تلخی‌ها و بی حوصلگی‌های دوران پیری دور است. او با تن صدا و شیرین زبانی‌هایش توانسته لبخندی زیبا بر لب بسیاری از مخاطبان این سریال بنشاند و آن‌ها برا برای دیدن ادامه سریال تشویق کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *