کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یك زن وزیر امورخارجه «اون»شد

21 خرداد 1401 ساعت 15:31


گروه بین الملل: کره شمالی مذاکره‌کننده اصلی هسته‌ای این کشور را به عنوان وزیر خارجه منصوب کرد و در همین حال کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به حزب حاکم خود قول داده که از «قدرت برای قدرت» در مبارزه با تهدیدات علیه حاکمیت این کشور استفاده خواهد کرد.
خانم چوئه سون هوی که مدت‌ها از اعضای کلیدی تیم مذاکرات هسته‌ای پیونگ‌یانگ با ایالات متحده بود، به عنوان وزیر امور خارجه معرفی شد.این انتصاب در حالی صورت گرفت که ایالات متحده در ماه جاری هشدار داده که کره شمالی در حال آماده شدن برای انجام هفتمین آزمایش اتمی است و گفته در صورت تحقق این امر مجدداً برای تحریم‌های سازمان ملل متحد فشار خواهد آورد.
کیم جونگ اون در نشست عمومی کمیته مرکزی حزب کارگران کره به آزمایش اتمی اشاره‌ای نکرد و جزئیاتی در مورد اینکه چگونه می‌تواند قدرت نظامی این کشور را تقویت کند ارائه نکرد. کیم گفت: حق دفاع از خود موضوع دفاع از حاکمیت است و یک بار دیگر اصل مبارزه تغییرناپذیر حزب مبنی بر قدرت برای قدرت و رقابت رودررو را روشن می‌کند. او اهدافی را در جهت تقویت قدرت نظامی و تحقیقات دفاعی این کشور به منظور حفاظت از حق حاکمیت آن اعلام کرد.

 


کد مطلب: 341316

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/341316/یك-زن-وزیر-امورخارجه-اون

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir