به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۹:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۳۴۱۴۴۱

افراد موفق پیش از خواب چه می‌کنند؟

افراد موفق پیش از خواب چه می‌کنند؟
گروه علمی: اگر می‌خواهید روز خوبی را آغاز کنید روزی که در آن تمام انرژی خود را در حد بالا در اختیار دارید و می‌توانید با کمک آن‌ به کارهای خود به بهترین شکل سروسامان دهید نیاز به انجام کارهایی دارید. البته انتخاب با خودتان است شما می‌توانید تادیرهنگام بیدار بمانید و با استرس و فکرهای ناهنجار هم به خواب روید. 

چگونه صبح خود را مانند افراد موفق آغاز کنید؟
خوردن صبحانه
هرگز فراموش نکنید خوردن یک صبحانه سالم و مقوی می‌تواند روز شما را به‌کلی تغییر دهد. صبحانه فرایند مغز را تسریع می‌بخشد، در تعادل وزن به شما کمک می‌کند و در درازای روز سبب می‌شود انرژی خوبی برای انجام کارها داشته باشید. پس هرگز از صبحانه صرف‌نظر نکنید آن هم به دلیل داشتن شتاب و عجله. اگر معمولا این‌گونه می‌شود تلاش کنید از شب پیش برای صبحانه‌ روز بعد فکر کنید و مقدمات آن را فراهم کنید تا نخواهید وقت زیادی صرف آن کنید.

آماده‌کردن لباس
مانند افراد موفق همیشه لباس‌ها وسایل مورد نیازتان برای روز بعد را در نقطه‌ای از خانه مرتب و آماده کنید. با دقت همه چیز را بررسی کنید تا برای روز بعد آماده باشید. اگر شمار وسایلی که باید با خود همراه داشته باشید زیاد است و امکان فراموشی یک یا چند مورد وجود دارد می‌توانید چک‌لیست تهیه کنید. مورد مهم دیگر در مرود کلیدهای خانه است آن‌ها را همیشه در جای روشن و مشخصی قرار دهید تا برای پیداکردن آن‌ها وقت خود را هدر ندهید.

اندیشیدن درباره کارهای فردا
یکی از کارهای مهم و اساسی که می‌تواند با اندک زمان روز شما را بسازد برنامه‌ریزیست. در ابتدا فردا و کارهایی که باید در آن انجام دهید را در ذهن خود مرور کنید سپس یک برنامه روزانه تهیه کنید این کار سبب می‌شود ذهن شما برای انجام کارها آماده باشد و بهتر عمل کند. 

مطالعه کنید
هر اندازه هم خسته‌اید اجازه ندهید توان مطالعه حتی برای ۱۵ دقیقه از شما گرفته شود. اجازه دهید مطالعه  خواندن کتاب بخشی از زندگی و خوها و عادات شما شود.

زمان خواب منظم داشته باشید
یکی از کارهایی که افراد موفق می‌کنند این است که در ساعت مشخصی به رختخواب می‌روند. بنابراین شما هم از همین قانون پیروی کنید. می‌توانید پیش از خواب دوش آب گرم بگیرید بدن و خود را ریلکس کنید و بخوابید. اگر زود به رختخواب بروید ، صبح زود بیدار می‌شوید و در نتیجه بدنی تن‌درست خواهید داشت.
برچسب ها: خواب