کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

جدیدترین آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا

25 خرداد 1401 ساعت 10:53


گروه جامعه: بنابر جدیدترین آمار همه‌گیری کرونا شمار کل مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۵۴۱ میلیون و ۷۹۲ هزار و ۳۲۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۳۴ هزار و ۲۷۲ نفر نیز بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.
براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۷.۵ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۲ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۸ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۸۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۷,۵۴۹,۵۶۳ ۱,۰۳۶,۴۸۳
۲ هند ۴۳,۲۴۵,۵۱۷ ۵۲۴,۷۹۲
۳ برزیل ۳۱,۵۴۳,۰۰۰ ۶۶۸,۴۰۴
۴ فرانسه ۲۹,۹۲۳,۸۱۸ ۱۴۸,۸۹۸
۵ آلمان ۲۶,۹۶۹,۵۴۶ ۱۴۰,۲۹۲
۶ انگلیس ۲۲,۴۲۲,۶۱۱ ۱۷۹,۳۶۳
۷ روسیه ۱۸,۳۸۲,۳۸۰ ۳۸۰,۱۳۷
۸ کره جنوبی ۱۸,۲۴۸,۴۷۹ ۲۴,۳۹۹
۹ ایتالیا ۱۷,۷۰۳,۸۸۷ ۱۶۷,۵۰۵
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۷۸,۱۸۶ ۹۸,۹۷۶
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۲ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۳۵۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل، تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرتغال، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو، یونان و تایوان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.


کد مطلب: 342028

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/342028/جدیدترین-آمار-جهانی-ابتلا-ویروس-کرونا

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir