به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۸ - ۱۷:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۳۴۲۴۴۵

عجیب‌ترین ناکامی‌های چند بازیگر مطرح سینما

عجیب‌ترین ناکامی‌های چند بازیگر مطرح سینما
گروه فرهنگی: در استودیوهای فیلم‌سازی هالیوودی اصلا عجیب نیست اگر یک بازیگر خودش را برای نقشی خاص به یک کارگردان یا تهیه کننده پیشنهاد دهد. این اتفاق تقریبا هر روز می‌افتد و بازیگرانی که به فیلم‌نامه یا موضوع فیلم، کار کردن با کارگردانی خاص یا همکاری با بازیگرانِ دیگر یک مجموعه علاقه دارند، از طریق مدیر برنامه خود را به پروژه پیشنهاد می‌دهند.
 
طبعا بسیاری از این پیشنهادها و مصاحبه‌ها برای گرفتن یک نقش به دلایل متفاوتی به نتیجه نمی‌رسد. در این مقاله قرار است پای صحبت برخی از این بازیگران مشهور بنشینیم و از دلایل عجیبی که برای عدم حضورشان در یک فیلم به آن‌ها ارائه شده، باخبر شویم.

هری استایلز و Elvis؛ تو هری استایلزی نه الویس پریسلی
وقتی خبر ساخته شدن فیلمی درباره زندگی الویس پریسلی رسانه‌ای شد، ظاهرا هری استایلز علاقه زیادی به بازی در نقشِ یکی از قهرمانان زندگیش یعنی الویس در این فیلم نشان داد و برای گرفتن نقش اول این فیلم تمام تلاشش را کرد. تلاش‌های استایلز البته در نهایت با مخالفت کارگردانِ فیلم مواجه شد و حالا می‌دانیم در نهایت نقشِ الویس به آستین باتلر رسید.

باز لارمن، کارگردان فیلم Elvis به تازگی در پادکست فیتزی و ویپا درباره همین موضوع صحبت کرده است:"بزرگترین مشکل بر سر راهِ الویس شدنِ هری استایلز این بود که او هری استایلز است. منظورم این است که او خودش یک آیکون و یک فرد بسیار معروف در دنیای موسیقی است و باوجود اینکه خودش بسیار علاقه داشت در این فیلم بازی کند اما به همین دلیل این همکاری ممکن نبود."

اندرو گارفیلد و نارنیا؛ متاسفم اما به اندازه کافی خوش'ل نیستی
همانند هری استایلز ظاهرا اندرو گارفیلد هم حسابی دوست داشته در نقش شاهزاده کسپین در فیلم The Chronicles of Narnia بازی کند و حتی برای آن نقش مصاحبه هم شده است و در نهایت چون به اندازه کافی خوشکل و خوشتیپ نبوده، به هدفش نرسیده است. این نقش در نهایت به بِن بارنز رسید.

اندرو گارفیلد درباره این موضوع می‌گوید:"یادم هست که حسابی وسواسی شده بودم چون واقعا دوست داشتم در آن فیلم بازی کنم و هر کاری که از دستم برمیامد انجام دادم تا برای آن نقش انتخاب شوم. در نهایت وقتی فهمیدم من انتخاب نشده‌ام شروع به پیگیری کردم تا بفهمم دلیل اصلی چه بوده است. وقتی حسابی به مدیر برنامه‌هایم فشار آوردم او در نهایت راضی شد و با لکنت به من گفت: اندرو آن‌ها فکر می‌کنند تو به اندازه کافی خوشکل و خوشتیپ نیستی."

بِرِندا سانگ و Crazy Rich Asians؛ تو به اندازه کافی شبیه آسیایی‌ها نیستی
پیش از هرچیز باید به این موضوع اشاره کنم که مادر برندا سانگ تایلندی است و پدرش  از نژاد اِچمانگ محسوب می‌شود، نژادی که در بخش‌هایی از لائوس، ویتنام و چین ساکن هستند. سانگ در مصاحبه با تین وگ درباره مصاحبه‌اش برای Crazy Rich Asians و در نهایت نرسیدن به نقش دلخواهش گفت:"بسیاری از علاقمندان نمی‌دانند که من به همکاری در پروژه Crazy Rich Asians بسیار نزدیک بودم اما درنهایت از طرف تیم سازنده پذیرفته نشدم."

برندا سانگ برای این پذیرفته نشدن دلیل عجیبی را مطرح کرد که بعدها حتی با واکنشِ کارگردانِ کار هم روبرو شد. برندا سانگ درباره دلیل این عدم همکاری گفت:"آن‌ها به من گفتند که چون تو به عنوان بازیگر بارها در نقشِ افراد اهل هاوایی حاضر شده‌ای پس مخاطبان ما تو را به عنوان یک آسیایی نخواهند پذیرفت. آن‌ها درحقیقت به من گفتند که تصویرم به اندازه کافی آسیایی نیست. واقعا از شنیدن چنین پاسخی ناراحت بودم. یادم هست که می‌گفتم شما برای یک شخصیتِ زنِ جوانِ آسیایی آمریکایی دنبال بازیگر هستید و من یک زنِ جوانِ اسیایی آمریکایی هستم و من را نمی‌پذیرید؟"کارگردان این مجموعه یعنی جان اِم‌چو البته بعدها در توئیتی ضمن ابراز علاقه به بازی برندا سانگ، ارائه چنین دلایلی برای نپذیرفتن او را تکذیب کرد و مدعی شد هیچ‌وقت چنین حرف‌هایی نزده است.

رابرت ردفورد و The Graduate؛ کسی بدبخت بودنِ تو را باور نمی‌کند
رابرت ردفورد ظاهرا در دوره‌ای به شدت به بازی در نقش اصلی فیلم The Graduate علاقه داشته و چه به صورت شخصی و چه از طریق مدیر برنامه‌هایش تمام تلاشش را برای بدست آوردن این نقش انجام داده است. درنهایت اما با این پاسخ مواجه شده که شخصیت اصلی این فیلم یک آدم بازنده و بدبخت است و مخاطب تو را در چنین نقشی نمی‌پذیرد.

مایک نیکولز، کارگردان این فیلم در مصاحبه‌ای با ونیتی فِر درباره همین موضوع صحبت کرده است:"یادم هست که به رابرت گفتم تو نمی‌توانی در نقش بنجامین بازی کنی چون بنجامین یک بازنده است، بنجامین فردی است که هیچ زنی به او توجه نمی‌کند و اعتماد به نفسی ندارد و بینندگان رابرت ردفورد را در چنین نقشی نمی‌پذیرند. یادم هست که رابرت به من گفت که منظورم را نمی‌فهمد و من از او پرسیدم در تمام زندگیت پیش آمده زنی به تو نه بگوید؟"این نقش در نهایت به داستین هافمن رسید و او عملکرد قابل تحسینی در نقش بنجامین از خود ارائه داد.

رابین ویلیامز و هری پاتر؛ نمی‌توانی در این فیلم باشی چون بریتانیایی نیستی
رابین ویلیامزِ فقید علاقه زیادی به کتاب‌های هری پاتر داشته و وقتی خبر ساخت فیلم از روی این کتاب‌ها به گوشش می‌رسد، علاقه‌اش برای بازی در این فیلم را به گوش سازندگان می‌رساند. ویلیامز علاقمند بوده در یکی از دو نقش هاگرید یا رِموس لوپِن بازی کند که البته با پاسخ منفی تیم سازنده روبرو می‌شود.جنِت هیرشنسن، مسئول استخدام بازیگر برای فیلم هری پاتر درباره رابین ویلیامز به هافینگتن پست گفت:"البته که رابین علاقه زیادی به بازی در این مجموعه داشت و از طرف مقابل کلومبوس(کارگردان مجموعه) هم علاقه زیادی به رابین داشت اما ما با این قانون هری پاتر را ساختیم که فقط حق داریم از بازیگران بریتانیایی استفاده کنیم."بعدها و به ویژه پس از مرگ رابین ویلیامز، کلومبوس در مصاحبه‌های گوناگونی از علاقه‌اش به ویلیامز حرف زد و گفت به نظرش ویلیامز می‌توانسته در هر کدام از این نقش‌ها حسابی بدرخشد."

تام هالند و جنگ ستارگان؛ وقتی هرکاری می‌کنی نمی‌توانی جلوی خنده‌ات را بگیری
تام هالند که این روزها در سراسر دنیا به عنوان مرد عنکبوتی شناخته می‌شود در زمان ساخت فیلم Star Wars: Episode VII-The Force Awakens تلاش کرده تا در یکی از نقش‌های غیراصلی در این فیلم حاضر باشد. در نهایت اما هالند به خواسته‌اش نرسیده چون در زمان مصاحبه برای گرفتن نقش نمی‌توانسته جلوی خنده‌اش را بگیرد.

خودِ تام هالند در مصاحبه‌ای با بک‌استیج، داستان را این‌گونه تعریف می‌کند:"من در کل 4 یا 5 مصاحبه داشتم و در یکی از آن‌ها قرار بود با یک خانم، نقشم را تمرین کنم و دیالوگ‌هایم را بگویم. آن خانم در فیلم قرار بود یک ربات باشد و درنتیجه فقط در بین دیالوگ‌های من صداهایی مانند بلیپ...بلیپ بلوپ...بلوپ بلوپ از خودش درمی‌آورد و این واقعا به نظر من خنده‌دار می‌آمد. نمی‌توانستم جلوی خنده‌ام را بگیرم و در عین حال حس بدی داشتم چون آن خانم واقعا داشت سعیش را می‌کرد و بله در نهایت همان‌طور که واضح است نقش به من نرسید."
برچسب ها: سینمای جهان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *