به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۲:۰۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : ۳۴۲۴۸۳
اتفاق عجیب در بازار دلار

سیگنال تحریم های جدید آمریکا به بازار دلار

سیگنال تحریم های جدید آمریکا به بازار دلار
گروه اقتصادی: بازار ارز تهران هفته گذشته شاهد قدرت نمایی بازارساز بود. سیاست های جدید ارزی از سوی بانک مرکزی موجب شد تا قیمت دلار دو کانال پایین بیاد.

تقویت انتظارات کاهشی در بازار ارز
روز پنجشنبه گذشته بازار با یک خبر جدید از سوی بانک مرکزی روبرو شد.طبق  مجوز جدید بانک مرکزی به صرافان خرید ارز همه اشخاص حقیقی و حقوقی به صرافی‌ها به نرخ توافقی همچون صادرکنندگان آزاد شد.همین خبر باعث شد که انتظارات کاهشی در بازار ارز تهران تقویت شود .

سیگنال تحریم های جدید آمریکا به بازار دلار
اما در روز پایانی هفته ورق برگشت. وزارت خزانه‌ داری آمریکا تحریم‌ های جدیدی علیه ۲ شخص حقیقی و ۹ شخص حقوقی مرتبط با ایران وضع کرد. وزیر امور خارجه آمریکا  هم در این باره گفت: در نبود یک توافق، ما از اختیارات تحریمی‌مان برای محدود کردن صادرات نفت و محصولات نفتی و محصولات پتروشیمی به خارج از ایران ادامه خواهیم داد.معامله گران با تحریم های جدید تصور می کنند که تنش های بین ایران و غرب همچنان پایدار است  و همین امر موجب شد تا  برخی از  بازیگران ارزی در موقعیت خرید قرار بگیرند.

شایعه استعفای علی باقری در بازار ارز
از سوی دیگر بازار با یک شایعه همراه بود. خبری با مضمون استعفای علی باقری با استناد به توییت‌های او در بین برخی از  کاربران فضای مجازی منتشر  شد. معامله گران  افزایشی سعی داشتند با برجسته کردن این شایعه نرخ دلار را بالا ببرند.مجموع این اخبار باعث شد قیمت دلار در معاملات پشت خطی یک کانال صعود کند و این می تواند بر روی انتظارات افزایشی بازار امروز تاثیر بگذارد.

اتفاق عجیب در بازار دلار
با این حال عده ای دیگر از معامله گران باور دارند که بازارساز به شدت از افزایش قیمت دلار جلوگیری خواهد کرد. یکی از نشانه های جدیت بازارساز، ادامه عرضه در بازار متشکل در روز جمعه بود‌، امری که برای برخی معامله گران ارزی نیز عجیب بود، چرا که به طور سنتی، روز جمعه بازار متشکل تعطیل بود.
مرجع : اقتصاد نیوز
برچسب ها: بازار ارز
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *