به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۳:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب : ۳۴۲۴۹۰

دعوت از ایران برای همکاری با آژانس

دعوت از ایران برای همکاری با آژانس
گروه سیاسی:  نماینده دائم امارات متحده عربی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به انتقادهای آژانس از برخی فعالیت های ناشفاف ایران، این کشور را به رفع ابهام‌های موجود فرا خوانده است.
حمد الکعبی تاکید کرد: «نگرانی‌هایی وجود دارد.»او این سخنان را در حالی ایراد کرده که آژانس عدم همکاری ایران را محکوم کرده است.پس از آن که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در قطعنامه‌ای از عدم همکاری ایران ابراز نگرانی کرد و جمهوری اسلامی را به همکاری سریع با آژانس فرا خواند ایران نیز از پایان فعالیت برخی دوربین‌های فراپادمانی آژانس در این کشور خبر داد.چندی بعد محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت، فعالیت تمامی دوربین‌های فراپادمانی آژانس پایان خواهد یافت.حمد الکعبی از ایران خواسته است، با این نهاد در جهت "اطمینان‌‌دهی به کشورهای منطقه و جهان در زمینه صلح‌آمیز بودن برنامه اتمی خود همکاری نزدیک" داشته باشد.اقدام به قطع فعالیت دوربین‌های فراپادمانی آژانس در ایران در حالی اتفاق افتاد که آمریکا اعلام کرد، همچنان مترصد توافق هسته‌ای با ایران است.
رابرت مالی، نماینده ویژه این کشور در امور ایران با اشاره به قطعنامه شورای حکام علیه عدم همکاری ایران، از جمهوری اسلامی خواست، به تعهدات پادمانی خود در زمینه عدم گسترش سلاح‌های اتمی عمل کند.امارات متحده عربی اولین نیروگاه اتمی جهان عرب را داراست. این کشور بارها اعلام کرده است که در زمینه اتمی قصد نظامی‌گری ندارد و یک برنامه صلح‌آمیز را دنبال می‌کند.
امارات همچنین اعلام کرده که برای رفع هر گونه نگرانی در این زمینه اقدام کرده و نیروگاهش بیش از ۴۰ بار مورد بررسی‌های بین‌المللی و بازدید بازرسان قرار گرفته است.


 
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *