به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۳:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب : ۳۴۲۵۰۵

روسیه شیر گاز فرانسه و ایتالیا را بست

روسیه شیر گاز  فرانسه و ایتالیا را  بست
گروه بین الملل: گاز یک برگ برنده استراتژیک برای روسیه به حساب می‌آید و مسکو از "سلاح گاز" علیه کشورهای اروپایی استفاده می‌کند. گازپروم، شرکت دولتی روسیه اکنون پس از آلمان شیر گاز را بر فرانسه و ایتالیا هم بست.
شبکه انتقال گاز فرانسه (GRTgaz) اعلام کرد، این کشور دیگر گاز روسیه را از طریق خط لوله دریافت نمی‌کند. فرانسه ۱۷ درصد گاز خود را از روسیه تامین می‌کرد که قسمت قابل توجه آن از طریق خط لوله و بقیه به صورت گاز طبیعی مایع بوده است.شبکه انتقال گاز فرانسه در رابطه با نیاز این کشور در زمستان آینده گفته است، مخازن ذخیره‌سازی فرانسه ۵۶ درصد پر است.
گازپروم علاوه بر فرانسه عرضه گاز طبیعی خود به ایتالیا را هم کاهش داده است. به گفته شرکت تامین‌کننده گاز دولتی "انی"، گازپروم از روز جمعه ۱۷ ژوئن تنها ۵۰ درصد از حجم گاز سفارش داده شده ایتالیا را تحویل داده است. روسیه در چند روز گذشته صادرات خود به تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان را هم کاهش داده بود.
شرکت گازپروم روز چهارشنبه از میزان گاز صادراتی خود به آلمان از طریق خط لوله نورداستریم-۱ حدود ۴۰ درصد کاست. گازپروم علت این اقدام را تأخیر در فعالیت تعمیراتی اعلام کرده است.روبرت هابک، وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان اما گفته است، اقدام گازپروم بیش از این که ناشی از مشکلات فنی باشد، "انگیزه سیاسی دارد" و برای بالابردن قیمت‌ گاز است.

 
برچسب ها: روسیه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *