به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۹:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ساعت ۱۸:۱۶
کد مطلب : ۳۴۲۵۹۶

اسلام اجازه اخراج بانوان بد حجاب را نمی‌دهد

اسلام اجازه اخراج بانوان بد حجاب  را نمی‌دهد
گروه سیاسی: نوع مواجهه حاکمیت و همچنین برخی گروه‌های مردمی با افراد بدحجاب همواره موجب ایجاد چالش در جامعه ایرانی در عصر حاضر شده است. استقرار گشت‌های ارشاد در سال‌های اخیر و همچنین اقدامات نیروهای خودسر به بهانه امر به معروف و نهی از منکر کار را به جایی رسانده که حتی برخی از اتفاقات ناخوشایند در مسأله مبارزه با بدحجابی در سالهای اخیر تبدیل به یک بحران اجتماعی مقطعی در کشور شود.
در همین رابطه یک استاد برجسته حوزه علمیه با انتقاد شدید از افرادی که به صورت خودسر با پدیده بدحجابی در جامعه برخورد می‌کنند، تأکید می‌کند؛ هیچ فرد و یا گروهی حق ندارد به بهانه تذکر حجاب، به بانوان کشور تعرض کند.آیت الله علی اکبر مسعودی خمینی  در خصوص نوع برخورد با افراد بدحجاب در جامعه، اظهار داشت: کسانی که قصد تذکر به افراد بدحجاب را دارند نباید از شیوه برخورد ثابت، و خدای نکرده قهری با تمامی مخاطبان خود استفاده کنند. گاهی لازم است با یک دختر خانم جوان که از نظر حجاب در وضعیت نامناسبی قرار دارد با زبان نرم و در یک پیشنهاد برای حفظ حجاب صحبت کرد و هیچگونه اجباری در کلام برای فرد موردنظر ایجاد نکرد.مسعودی خمینی در پاسخ به این پرسش  که چرا برخی از مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر موضوع اخراج کارکنان بدحجاب را از دستگاه‌های مختلف مطرح می‌کنند، بیان داشت: این تفکر و برخورد بسیار نامناسب است و به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.وی تصریح کرد: مواردی که از سوی برخی افراد برای اخراج افراد «بد حجاب» از محل کار مطرح می‌شود کاملا مغایر با اسلام است. تعلیمات دین اسلام تأکید دارد که با افراد باید بر اساس مقام انسانی آنها برخورد شود و در این مسیر نباید زبان تند و یا رفتارهای قهری شکل بگیرد.این استاد حوزه علمیه با یادآوری حدود شرعی حجاب برای بانوان در جامعه، خاطرنشان کرد: بانوان باید توجه کنند که بر اساس شریعت اسلام لازم است مو و اندام آنها پوشیده باشد.وی تأکید کرد: نباید بانوان به نوعی لباس بپوشند و یا آرایش کنند که موجب ایجاد گناه در بین جوانان جامعه شوند.مسعودی خمینی با انتقاد شدید از شکل‌گیری موج «حجاب استایل‌ها» در فضای مجازی، اظهار داشت: اقداماتی که برخی از بانوان به نام حجاب استایل در فضای مجازی انجام می‌دهند، مصداق بارز «وهن چادر» است. 
مرجع : سایت دیده بان ایران
برچسب ها: بدحجابی
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۱-۰۵-۲۸ ۱۸:۱۵ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


iraj
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ۱۹:۱۳
جهان داره......... (389380)
۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ۲۱:۳۷
این عوام فریبی دیگه جواب نمیده جناب (389381)
۱۴۰۱/۰۳/۲۹ ۰۶:۲۴
........ (.... خطاب به برخی زنها) (389391)
۱۴۰۱/۰۳/۳۰ ۰۸:۵۱
تازه یادت افتاده جناب آیت الله (389450)
۱۴۰۱/۰۳/۳۰ ۰۸:۵۲
تا حالا کجا بودی موش بخوردت (389451)