به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۷:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ ساعت ۱۸:۳۹
کد مطلب : ۳۴۲۷۹۲

چرا دولت صدای بازنشستگان را نمی‌شنود

چرا دولت صدای بازنشستگان را نمی‌شنود
گروه اقتصادی:بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شیراز با اشاره به اینکه مگر کارگران و بازنشستگان برای دولت ها چه کم گذاشته اند و از چه اقدامی دریغ کرده اند که هیچ مسئولی نباید صدای آن ها را بشنود و به فریاد آن ها بی توجه باشد، گفت: متاسفانه در این شرایط کسی صدای بازنشستگان را نمی شنود .

به گزارش ایلنا، زهرا درویشی با اشاره به اینکه همواره دولت مدیون این سازمان است، افزود: متاسفانه شاهدیم که دولتمردان به صورت ناباورانه حقوق قانونی بازنشستگان را با چالش‌های جدید و غیر قانونی مواجه می‌کنند که این اقدام آن‌ها باعث ملتهب شدن جامعه شده است.

بازرس کانون بازنشستگان کانون تامین اجتماعی شیراز با بیان اینکه بازنشستگان به امید داشتن یک آینده‌ای بهتر ۳۰ سال به دولت و بخش خصوصی به صورت صادقانه خدمت کرده اند، گفت: با توجه به اینکه بازنشستگان امروز و کارگران دیروز تلاش‌های زیادی را برای کشور و نظام انجام داده اند بنابراین صندوق تامین اجتماعی که متعلق به آنهاست و این قشر همواره از ابتدای جنگ تحمیلی تا کنون به کمک و یاری دولت آمده و از منابع مالی خود که ذخیره آیندگان است کمک کرده است.

بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شیراز در ادامه با اشاره به اینکه صدا و سیما رسانه ملی ما باید صدای مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی باشد، بیان کرد: در صورتی که این مطالبه‌گری‌ها توسط رسانه ملی دنبال شود دیگر نیازی نیست تا بازنشستگان برای احقاق حق‌شان به خیابان بیایند و تجمع کنند.
 
ارائه بسته معیشتی به بازنشستگان توهین به این قشر است
وی با اشاره به اینکه در این شرایط نیاز است تا دولتمردان دست فرمان خود را به سمت عدالت بدهند و تصمیمات در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان را به صورت یک شبه قانون و ابلاغ نکنند خاطر نشان کرد: قطعا قانون گریزی و بی عدالتی پاسخ یاران و دلسوزان انقلاب اسلامی نیست، ساختار سازمان تامین اجتماعی بر اساس رفاه، آرامش و قانون تعریف شده است و دادن وعده‌های بسته حمایتی، جایگزین افزایش حقوق بازنشستگان مصوبات شورایعالی کار، توهین به شخصیت این قشر زحمت کش است و ما بدنبال اجرای قانون و عدالت بیمه‌ای هستیم

رئیس اتحادیه بانوان کارگر فارس با اشاره به اینکه متاسفانه گرانی و افزایش قیمت‌های دیگر جامعه مانند افزایش اجاره مسکن، ساخت و ساز، حمل و نقل، مواد خوراکی و غیر خوراکی هیچ مناسبتی با درآمد و هزینه افراد وجود ندارد، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر زندگی زجر آور شده است و ما کانون‌های بازنشستگی که مستقیما با مشکلات آن‌ها روبرو هستیم کاملا مشاهده می‌کنیم که بازنشستگان دیگر کشش اقتصادی و روحیه تاب آوری این وضعیت تورم افسارگسیخته و کاهش مستمری خود را ندارند.

بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شیراز در ادامه با اشاره به اینکه عدم افزایش حقوق بازنشستگان راه مناسبی برای کمبود منابع ارزی دولت نیست بیان کرد: از دولتمردان و نمایندگان محترم مجلس و کمسیون تطبیق می‌خواهیم به حقوق این قشر توجه کرده و به خواسته به حق آن‌ها رسیدگی شود تا نیازی به تجمع خیابانی و التهاب در جامعه نباشیم.
برچسب ها: بازنشستگان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *