به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۱:۳۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ ساعت ۲۱:۴۶
کد مطلب : ۳۴۲۸۱۳

یک حقوق‌دان: مصوبه‌ی امروز مجلس یعنی فاجعه!

یک حقوق‌دان: مصوبه‌ی امروز مجلس یعنی فاجعه!
گروه سیاسی: علی اکبر گرجی «حقوقدان» در متنی نوشت: به دو شورای عالی اختیار مطلق دادند هر تصمیمی مثل طرح صیانت در حوزه فضای مجازی و فرهنگی بگیرند و به کسی هم پاسخگو نباشند. مجلس صلاحیت رقبای خود را در حوزه قانونگذاری به رسمیت شناخت، یکه تازی هم تجویز کرد. با این مصوبه، تصمیمات این دو شورا قابل شکایت و نظارت نیست. این حقوقدان برجسته درباره تصمیم جدید مجلس مبنی بر خارج شدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی و شورای انقلاب فرهنگی از شمول آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، می‌گوید که مجلس به عنوان اصلی‌ترین نهاد قانون‌گذار، به نوعی صلاحیت رقبای خود و نهاد‌های غیر انتخابی را در عرصه قانون‌گذاری به رسمیت شناخته است و با تصویب اصلاحیه امروز، به جامعه این پیام را ارسال کرد که هنوز به حاکمیت قانون، به معنای حداقلی کلمه اشراف ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۰۳/۳۰ ۰۰:۲۳
کدام مصبوبه شان درست که این درست باشه یک عده بی سواد جمع شدن (389438)
۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ۱۶:۵۸
مجلس‌ باید‌ ار‌ خجالت‌ آن‌۱۷۵ساعت‌ اضافه‌کار‌ و‌یک‌هفته‌ مامورین‌ در‌ماه‌ در‌می‌امد‌ هر‌ روز‌ بیشتر‌ از‌دیروز‌خ............
(389528)