به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۷:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب : ۳۴۳۰۱۳

تصاویر دیدنی از جدیدترین مدل قایق پرنده

تصاویر دیدنی از جدیدترین مدل قایق پرنده
گروه فیلم: یک شرکت ایرلندی به نام Artemis Technologies قایقی ساخته که اولین نمونه قایق پرنده برقی دنیا محسوب می‌شود. این محصول که می‌تواند روی آب معلق شود، ظاهرا در دو مدل با ظرفیت ۶ یا ۱۲ مسافر به بازار می‌آید و می‌تواند تا حدود ۱۰۰ کیلومتر مسافت طی کند.شرکت «آرتمیس» که تحت هدایت «ایاین پرسی»، قهرمان قایق‌رانی المپیک فعالیت می‌کند، می‌گوید این قایق پرنده برقی را با هدف کاهش آلودگی‌های زیست محیطی ساخته است. این محصول با نام eFoiler ظرف مدت یک ساعت شارژ می‌شود و دوباره می‌تواند ۱۰۰ کیلومتر حرکت کند.
....
پرسی درباره محصولات پاک این شرکت می‌گوید: «با تحولی که در اثر عرضه قایق‌های کاری و تفریحی ما به وجود می‌آید، بلفاست و بریتانیا در این مسیر پیشگام خواهند بود و هزاران شغل ایجاد می‌شود. این دستاورد اتفاق بسیار بزرگی نه فقط برای ما بلکه برای تمامی برنامه‌های حذف کربن است، چرا که سازمان بین‌المللی دریانوردی خواستار نصف شدن آلودگی‌ها تا سال ۲۰۵۰ شده است.»

قایق برقی پرنده؛ راهی برای کاهش آلودگی
کنسرسیومی به رهبری آرتمیس و با همراهی شرکت Bombardier، بندر بلفاست و دانشگاه‌های ایرلند شمالی در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۳ میلیون پوند از دولت تسهیلات گرفت تا قایق‌های بدون آلودگی بسازد. حالا «برندون لوئیس»، وزیر کشور ایرلند شمالی اعلام کرده که توسعه وسایل نقلیه سبز گام بسیار مثبتی در مبارزه با تغییرات اقلیمی است.

قایق‌های پرنده یا در واقع قایق‌های باله‌دار یا هیدروفویل محصولاتی هستند که در زیر بدنه آن‌ها تیغه‌ای عمودی قرار می‌گیرد. وقتی سرعت این وسایل نقلیه به سطح خاصی می‌رسد، بدنه قایق از روی آب بلند می‌شود و به شکل معلق روی این تیغه یا باله حرکت می‌کند. این قایق‌ها به خاطر سطح تماس پایین‌تر با آب به انرژی کمتری برای حرکت کردن نیاز دارند و البته صدای کمتری تولید می‌کنند.آرتمیس می‌گوید قایق پرنده برقی این شرکت در مقایسه با نمونه‌هایی که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند، حدود 90 درصد به صرفه‌جویی در انرژی کمک خواهد کرد.
برچسب ها: قایق پرنده
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *