به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۴:۰۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب : ۳۴۳۰۳۱

کفش لنگه به لنگه برای هنرمند مشهور ایرانی

کفش لنگه به لنگه برای هنرمند مشهور ایرانی
گروه فرهنگی: معاون امور شهری شهرداری تهران درباره نصب قطعه گمشده مجسمه پرویز تناولی گفت که این سازه موقت است.صبح روز دوشنبه طبق اعلام خانواده پرویز تناولی قطعه گمشده مجسمه این استاد در پارک شفق تهران بدون هماهنگی با خانواده او جایگزین شده است. در این راستا چندی‌پیش وکیل و فرزند پرویز تناولی در گفتگو با صبا به الزام ساخت قطعه گمشده تحت نظر خود استاد تاکید کرده بودند تا اثر دچار کاهش قیمت نشود.
 
در این راستا علی موسوی معاون امور شهری شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار صبا عنوان کرد: پس از سرقت شدن قطعه‌ای از مجسمه پرویز تناولی با سازمان زیباسازی تهران هماهنگ شد تا با همراهی خانواده استاد این قطعه ساخته شود و به دلیل اینکه آقای تناولی در ایران نبودند، قرار شد این کار تحت نظارت خانواده ایشان انجام شود درنتیجه پیمانکار برای اینکه این اثر ناقص نماند این سازه موقت را نصب کرده است تا پیگیری‌ها با خانواده هنرمند به نتیجه برسد.

او ادامه داد: مشکلی که وجود دارد این است که زمانی که تندیس‌ها تحویل شهرداری داده شده است نام سازنده اثر و بهای آن ثبت نشده و درنتیجه پیمانکار الزامی نداشته است که قطعه را حتما توسط سازنده اصلی کار تهیه کند.
موسوی در پایان اظهار کرد: هنرمند در ایران نیست و الزام قانونی و اخلاقی ما این است که با سازنده قرارداد ببندیم نه با خانواده او بلکه ما این کار را کردیم و با خانواده تناولی ارتباط برقرار کردیم.

مجسمه پرویز تناولی که سال‌هاست به درخواست کامران دیبا طراح و سازنده پارک شفق، در این مکان نصب شده است ۱۰ اسفند سال ۱۴۰۰ مورد سرقت قرار گرفت و قسمتی از کفش این مجسمه که روی زمین نصب شده بود، دزدیده شد.
برچسب ها: پرویز تناولی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *