به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۹:۱۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ساعت ۲۱:۰۴
کد مطلب : ۳۴۳۱۱۱

رستوران شناور جامبو واژگون شد

رستوران شناور جامبو واژگون شد
گروه بین الملل: رستوران شناور «جامبو» که یک جاذبه گردشگری نمادین در هنگ‌کنگ بود، هنگام عبور از جزایر پاراسل در دریای جنوبی چین واژگون شد.
تلاش‌ها برای نجات این رستوران شناور که مانند یک قصر امپراتوری باستانی چین طراحی شده بود، شکست‌خورده است. بر اساس اعلام شرکت رستوران آبردین، خدمه این کشتی در جریان واژگونی آن در دریا آسیب ندیده‌اند. نجات رستوران شناور جامبو به دلیل عمق هزار متری دریا در محل حادثه دشوار بود.رستوران شناور جامبو با طولی حدود ۸۰ متر و بیش از چهار دهه قدمت، برای بیش از ۳ میلیون مهمان از جمله ملکه الیزابت دوم و تام کروز غذاهای کانتونی سرو کرده است. این رستوران شناور در سال ۱۹۷۶ توسط استنلی هو، رئیس و بنیانگذار هولدینگ «اس‌جی‌ام» و مالک ۱۹ قمارخانه در ماکائو افتتاح شده بود.رستوران شناور جامبو که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کرد، در سال ۲۰۲۰ به دلیل ‌همه‌گیری کرونا تعطیل شد و همه کارکنان آن اخراج شدند.
بنا به گزارش‌ها این رستوران شناور از سال ۲۰۱۳ سودآور نبوده، به گونه‌ای که مجموع ضرر آن بیش از صد میلیون دلار هنگ کنگ بوده است.با وجود این شرکت رستوران آبردین اعلام کرده است که سالانه میلیون‌ها دلار هنگ‌کنگ صرف نگهداری این شناور می‌شده است.


 
برچسب ها: هنگ‌ کنگ
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *