به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۹:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب : ۳۴۳۳۰۵
خداداد افشاریان اعلام کرد؛

فصل جدید لیگ برتر بدون VAR

گروه ورزشی: رئیس کمیته داوران اعلام کرد که فصل جدید لیگ برتر هم بدون VAR برگزار خواهد کرد.
فصل جدید لیگ برتر بدون VAR
اشتباهات داوری و اعتراض به آن، بخشی آزار دهنده از لیگ بیست و یکم بود. به عقیده بسیاری اگر کمک داور ویدیویی به فوتبال ایران اضافه شود، این اتفاقات و جنجال‌ها به حداقل خواهد رسید. آن‌گونه که از صحبت‌های خداداد افشاریان بر می‌آید اما گویا بازی‌های فصل جدید لیگ هم بدون VAR برگزار خواهد شد.
رئیس کمیته داوران در بخشی از گفت‌و‌گوی تلفنی خود با شبکه خبر در خصوص اشتباهات داوری به دلیل نبودن VAR گفت: "تا موقعی که انسان قضاوت می‌کند، اشتباهات وجود خواهد داشت. این یک واقعیت است و در کشور ما هم وجود دارد. همه کشورهای اطراف تقریبا به VAR مجهز هستند. کمک داوری که می‌تواند اشتباهات را به حداقل رسانده و آرامش را به داوران منتقل کند."
او همان مشکلات قبلی که وجود داشت را دلیل تاخیر در راه اندازی کمک داور ویدیویی عنوان کرد: "به خاطرات مشکلاتی که در ساختار داریم، محرومیت‌ها و تحریم‌ها فعلا آوردن VAR به کشور را سخت کرده است."
افشاریان در ادامه صحبت‌های خود خبر از برگزاری لیگ بیست و دوم بدون VAR داد: "فدراسیون استارت این کار را زده است. 10 روز پیش نامه نگاری جهت انتخاب شرکت با وزارت ورزش و جوانان انجام دادیم. به نظر می‌رسد که اگر VAR را به کشور بیاوریم شاید فعلا فقط بتوانیم آموزش دهیم. یا مثلا یک جایی در خارج از کشور، بچه‌ها آموزش ببینند. به نظر می‌رسد که با توجه به ساختار فیزیکی ورزشگاه‌ها و این اتفاقات، شاید امسال هم VAR نرسد و مجبوریم با همین داوران و اتفاقاتی که کنار ما است؛ بسازیم."
برچسب ها: لیگ برتر فوتبال
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *