به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۰:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ ساعت ۱۷:۵۵
کد مطلب : ۳۴۳۳۴۵

دوئل شگفت‌انگیز زنان ایرانی در جده

دوئل شگفت‌انگیز زنان ایرانی در جده
گروه ورزشی: تیم ملی فوتسال زنان عراق با نتیجه‌ای دور از انتظار، تیم ملی فوتسال زنان کویت را گلباران کرد و به فینال سومین دوره رقابت‌های غرب آسیا صعود کرد.
 مرحله نیمه نهایی سومین دوره رقابت‌های فوتسال زنان غرب آسیا در حالی  به میزبانی جده عربستان برگزار شد که در مسابقه نخست سبزپوشان عربستان توانستند با بردی اقتصادی و یک گله از سد بحرین بگذرند و خود را به فینال این رقابت‌ها برسانند.
هواداران فوتسال زنان در ایران چشم‌انتظار برگزاری دومین مسابقه این مرحله بودند. چرا که تیم‌های ملی فوتسال زنان کویت و عراق با هدایت سرمربیان ایرانی خود باید در مقابل هم قرار می‌گیرند و تیم برنده، حریف عربستان در مرحله فینال سومین دوره رقابت‌های فوتسال زنان غرب آسیا می‌شد.
شهرزاد مظفر در کسوت سرمربی تیم فوتسال زنان کویت و شهناز یاری در نقش سرمربی تیم فوتسال زنان عراق. شاگردان مظفر با دو پیروزی قاطعانه به این مرحله رسیده بودند و در مقابل عراقی‌ها با شکست مقابل بحرین و سپس گلباران فلسطین توانسته بودند به نیمه‌نهایی صعود کنند.
تیم فوتسال زنان عراق مسابقه  را تهاجمی آغاز کرد. شاگردان شهناز یاری به دنبال آن بودند تا بتوانند از غیبت ۴ مهره کلیدی کویتی‌ها نهایت بهره‌وری را داشته باشند و حملات پی در پی شاگردان یاری به ثمر نشست و آن‌ها تیم برتر میدان در نیمه نخست بودند.عراقی‌ها نیمه اول را با به ثمر رساندن دو گل به سود خود به پایان بردند. هر چند که اگر درخشش گلر تیم فوتسال زنان کویت نبود، سبزپوشان عراق می‌توانستند بردی پرگل را در نیمه اول تجربه کنند.
شهناز یاری که خود در کسوت جانشین شهرزاد مظفر در تیم ملی فوتسال زنان ایران انتخاب شده بود و بعد از اختلاف با مدیران فدراسیون فوتبال از سمت خود کنار رفت، انگیزه‌های زیادی داشت تا بتواند در مصاف رودررو با مظفر قدرت‌نمایی کند و در اولین تورنمنت رسمی عراقی‌ها، تیمش را به فینال برساند.
شاگردان یاری با نمایشی فوق‌تهاجمی از آشفتگی خط دفاعی حریف بهره بردند و در نیمه دوم، ۱۰ بار موفق به گلزنی شدند. گل پنجم و ششم عراقی‌ها در فاصله کمتر از ۲۰ ثانیه به ثبت رسید، به طوری‌که تصاویر تلویزیونی هم از نشان داد هر دو گل جا ماند تا نتیجه‌ای باورنکردنی و دور از انتظار روی اسکوربورد سالن ورزشی پادشاه عبدالله جده نقش ببندد.
عراقی‌ها با برتری ۱۲-۰ از سد کویت گذشتند تا دوئل سرمربیان ایرانی به سود شهناز یاری به پایان برسد و شهرزاد مظفر که تیمش در مرحله گروهی نتایج درخشانی را گرفته بود، با شکستی عجیب و غافلگیرکننده دستش از جام قهرمانی غرب آسیا کوتاه بماند.
تیم فوتسال زنان عراق با پیروزی به دست آمده در مسابقه دیشب توانست جواز حضور در مسابقه فینال رقابت‌های غرب آسیا را به دست آورد و فرداشب (جمعه) شاگردان شهناز یاری در مسابقه فینال به مصاف عربستانِ میزبان می‌روند. عراقی‌ها این فرصت را دارند تا با کسب پیروزی مقابل عربستان، در اولین تورنمنت رسمی خود با سرمربی ایرانی‌شان صاحب جام قهرمانی رقابت‌های غرب آسیا شوند.شاگردان شهرزاد مظفر هم پیش از برگزاری مسابقه فینال، در دیدار رده‌بندی مقابل بحرین قرار خواهند گرفت و کویتی‌ها امیدوارند بعد از نایب قهرمانی در جام خلیج فارس بتوانند رقابت‌های غرب آسیا را هم با مقام سومی به پایان ببرند و از شوک شکست سنگین در مقابل عراق خارج شوند. 
برچسب ها: فوتسال آسيا