به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۸:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب : ۳۴۳۵۰۵

کشف مقبره باستانی زیر یک خانه

کشف مقبره باستانی زیر یک خانه
گروه فرهنگی: باستان‌شناسان بقایای یک مقبره دوران «اینکا»ها را زیر خانه‌ای که در قلب پایتخت کشور «پرو» قرار دارد کشف کرده‌اند.به گزارش ایسنا، باستان‌شناسان اعلام کردند مقبره‌ای را زیر خانه‌ای واقع در «لیما» پایتخت کشور «پرو» کشف کرده‌اند. این مقبره به دوران «اینکا»ها تعلق دارد و گمان می‌رود بقایای اشراف‌زادگان،‌ چند شیء سرامیکی و کالاهای نفیس در آن قرار داشته باشد.
 
«جولیو آبانتو»‌ باستان‌شناس ارشد این پروژه در گفت‌وگو با «رویترز» بیان کرد که این مقبره ۵۰۰ ساله چندین شیء که پارچه‌پیچ شده‌اند وجود دارد.به گفته «آبانتو»‌، کسانی که در این مقبره دفن شده‌اند احتمالا به اشراف‌زادگان جامعه «روریکانچو»(Ruricancho) تعلق دارند. این گروه از مردم زمانی در «لیما» کنونی سکونت داشتند.«هیپولیتو تیکا»، مالک خانه‌ای که این مقبره زیر آن کشف شده است در گفت و گویی گفت این اکتشاف او را شگفت‌زده کرده است.

کاوش در این خانه از یک ماه پیش و زمانی شروع شد که «تیکا» تصمیم گرفت خانه‌اش را بازسازی کند. با توجه به اینکه،‌ پیش از این صدها اکتشاف باستان‌شناسی متعلق به فرهنگ‌های قبل و بعد از «اینکا»ها در منطقه نزدیک این خانه صورت گرفته است،‌ باستان‌شناسان این خانه را مورد بررسی قرار دادند.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *