به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۰۱:۴۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب : ۳۴۳۶۶۳

ممنوعیت جدید برای دبیرستان‌های دخترانه

ممنوعیت جدید برای دبیرستان‌های دخترانه
گروه جامعه: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت تدریس دبیران مرد در تمام مدارس متوسطه دخترانه خبر داد. به گزارش فارس، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در خصوص ممنوعیت تدریس دبیران مرد در مدارس متوسطه دخترانه، اظهار کرد: بخشنامه‌ای در تاریخ ۲۸ اردیبهشت امسال درباره ممنوعیت تدریس معلمان مرد در مدارس دخترانه ابلاغ کردیم.

وی ادامه داد: این بخشنامه به استناد ماده 3 آیین‌نامه اجرایی مدارس است که سال گذشته تصویب شده است؛ چرا که مدارس به تفکیک جنسیت تأسیس می‌شوند و تطابق جنسیت کارکنان مدارس با دانش‌آموزان الزامی است.
کاظمی افزود: بر همین راستا بخشنامه‌ای را به استان‌ها ابلاغ کردیم و گفتیم تخصیص دبیر غیرهمجنس در مدارس دوره اول و دوم متوسطه شامل همه مدارس عادی دولتی، استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، شاهد و حتی مدارس غیردولتی فاقد وجاهت قانونی است.وی تصریح کرد: نظارت و مسؤولیت این موضوع بر عهده مدیر واحد آموزشی و مدیر آموزش و پرورش منطقه و اداره‌کل است.

در برخی کانال‌های فضای مجازی عنوان شده است که مدارس استعدادهای درخشان از قانون ممنوعیت دبیر مرد در دبیرستان‌های دخترانه مستثنی شدند که اکنون معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تکذیب کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


میترا افشاری
United States
۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ۱۵:۲۸
زنده باد طالبان (389664)
آبی خاکستری
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ۱۶:۲۸
البته خبری خوبیه برای استخدام معلم خانم. (389667)
۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ۲۳:۲۴
همین کم داشتیم توی کشور که به حول قوه الهی این هم حل شد خدا را شکر..
ممنونم دولت مردان ......
خدایا خودت...فقط خودت فریادرس این ملک....باش (389682)
عارفه
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۰۴/۰۵ ۰۷:۲۸
کار خوبیه (389688)