به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۰۲:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب : ۳۴۳۷۸۷

آل پاچینو و رابرت دنیرو در یک داستان واقعی

آل پاچینو و رابرت دنیرو در یک داستان واقعی
گروه فرهنگی: آل پاچینو و رابرت دنیرو، این بازیگران برنده اسکار را در سال‌های اخیر در چند فیلم در کنار هم دیده‌ایم؛ از جمله در «مرد ایرلندی». اما در سال‌های قبل‌تر آنها هرگز در کنار هم قرار نمی‌گرفتند، نه حتی در «پدرخوانده» که با اینکه هر دو در این فیلم بازی می‌کردند، اما رو در روی هم بازی نکردند تا اینکه فیلم «مخمصه» ساخته شد. ما در این مطلب می‌خواهیم ده حقیقت درباره این فیلم جنایی را به شما بگوییم که احتمالا  نمی‌دانستید.

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است
«مخمصه» از یک زندگی واقعی الهام گرفته شده است. شخصیت وینسنت هانا از روی شخصی به نام چاک آدامسون، یک افسر پلیس شیکاگو خلق شده است. آدامسون زمان قابل توجهی از حرفه خود را صرف ردیابی نیل مک کاولی جنایتکار کرد. در فیلمنامه «مخمصه» هم مان به این موضوع می‌پردازد.


دنیرو اولین کسی بود که بازی در این فیلم را قبول کرد
دنیرو فیلمنامه را قبل از هر کس دیگری دید و سریع قرارداد آن را امضا کرد. بدیهی است که همین به جذابیت فیلم کمک کرد. همچنین این دنیرو بود که فیلمنامه را برای پاچینو برد و او هم قرارداد را امضا کرد.

برخی از بازیگران برای بازی در این فیلم به زندان رفته‌اند
مایکل مان یکی از برترین سازندگان فیلم‌های جنایی در تمام دوران‌هاست و تلاش زیادی برای این کار کرده است. قبل از فیلمبرداری «مخمصه»، مان دنیرو، کیلمر و تام سایزمور را به زندان ایالتی فولسوم برد تا با مجرمان حرفه‌ای واقعی صحبت کنند تا بر اجرای آنها تأثیر بگذارد.

بازیگران آموزش‌های زیادی برای کار با اسلحه‌های واقعی دیدند
داستان اصلی «مخمصه» سرقت از بانک و تیراندازی‌هایی است که در پی آن رخ می‌دهد. برای انجام آن تیراندازی‌ها تلاش زیادی شده بود. یکی از اعضای سابق نیروهای ویژه بریتانیا برای مشاوره آورده شد. او سه ماه را صرف آموزش استفاده از سلاح به آنها کرد و آنها حتی در طول تمرین از گلوله‌های واقعی استفاده کردند. 

هیچ‌کدام از صحنه‌های فیلمبرداری ساختگی نبودند
کل ۱۰۷ روز فیلمبرداری در مکان‌های واقعی انجام شد. این کار برخی مواقع باعث ایجاد مشکلاتی می‌شد. به‌ویژه تیراندازی در فرودگاه لس‌آنجلس بسیار دشوار بود، زیرا در زمان فیلمبرداری صحنه‌های تیراندازی، فرودگاه با تهدید بمب‌گذاری از جانب تد کزینسکی، قاتل زنجیره‌ای آمریکایی روبه‌رو بود.

تد لوین نقشی را رد کرد
تد لوین در «مخمصه» در نقش بوسکو بازی می‌کند، اما این اولین نقشی در فیلم نبود که به او پیشنهاد شد. مان او را برای واینگرو در نظر داشت، اما لوین به دلیل ترس از تکراری شدن نقش‌هایش آن را رد کرد. با توجه به اینکه مشهورترین نقش لوین، بوفالو بیل در «سکوت بره‌ها» است، احتمالاً این تصمیم عاقلانه‌ای بود.

۱۹۹۵ برای کیلمر سال خوش‌یمنی بود
کیلمر یک نقش کلیدی در «مخمصه» دارد، اما این بزرگ‌ترین نقش او در سال ۱۹۹۵ نبود. او در آن سال، همچنین در «بتمن برای همیشه» در نقش Crusader Caped بازی کرد. در واقع، کیلمر برای مدتی سر صحنه هر دو فیلم به طور همزمان بازی می‌کرد.

مخمصه دومین فیلم ناتالی پورتمن بود
با توجه به اینکه او در سال ۱۹۹۴ در «لئون: حرفه‌ای» حضور داشت، نمی‌توان «مخمصه» را فیلم پرفروش پورتمن نامید. همانطور که گفته شد، این فیلم دومین فیلم پورتمن بعد از لئون بود. او در همان ابتدای کارش در دو فیلم بسیار مهم و تأثیرگذار و نیز کاملاً خشن بازی کرد.

مان تمام تلاش خود را برای فیلمبرداری یک درگیری مسلحانه واقعی انجام داد
اغلب اوقات، صدای تفنگ‌ها در مرحله پس از تولید به فیلم اضافه می‌شود. این امر با توجه به اینکه کارگردان ممکن است نخواهد صحنه فیلمبرداری‌اش صدای بلند و پر هرج و مرج داشته باشد، منطقی است. اما مان در مخمصه این نظر را نداشت؛ در عوض، در طول صحنه‌های تیراندازی، مان صدای تفنگ‌ها را با میکروفون پخش می‌کرد تا آن را به صورت زنده ضبط کند.

کریستوفر نولان طرفدار بزرگ فیلم بود
نولان «مخمصه» را بسیار دوست داشت. او حتی قسمت‌هایی از فیلم «شوالیه تاریکی» خود را از فیلم مان الگوبرداری کرد. علاوه بر این، نولان یک بار با مان و برخی از بازیگران، یک جلسه پرسش و پاسخ درباره فیلم برگزار کرد.
برچسب ها: سینمای جهان