به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۰۹:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : ۳۴۴۰۶۸

عبور حجم تجارت مصر و عمان از نیم میلیارد دلار

عبور حجم تجارت مصر و عمان از نیم میلیارد دلار
گروه اقتصادی: حجم مبادلات تجاری بین مصر و عمان در پایان سال گذشته به حدود ۲۰۵.۸ میلیون ریال عمانی (۵۳۵.۵ میلیون دلار) رسید. این رقم در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی ۹۷.۷ میلیون ریال (۲۵۴.۳ میلیون دلار) بود.به گزارش ایلنا؛ حجم مبادلات تجاری بین مصر و عمان در پایان سال گذشته به حدود ۲۰۵.۸ میلیون ریال عمانی (۵۳۵.۵ میلیون دلار) رسید. این رقم در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی ۹۷.۷ میلیون ریال (۲۵۴.۳ میلیون دلار) بود.

بر اساس داده‌های شورای بازرگانان عمانی-مصری، تعداد شرکت‌های مصری سرمایه گذار در عمان در سال ۲۰۲۰ به ۷۴۴ شرکت رسید که مجموع سرمایه آنها بیش از ۱.۵۸۶ میلیارد دلار برآورد شده است.دو کشور تلاش‌های بی‌وقفه و مستمری برای تقویت روابط اقتصادی و سرمایه گذاری به منظور تامین منافع مشترک و افزایش تجارت دوجانبه انجام می‌دهند.

شورای بازرگانان عمان و مصر در حال بررسی فرصت‌های همکاری موجود در زمینه‌های گردشگری، ساخت و ساز، معدن و سایر بخش‌ها است.مهمترین کالاهای صادر شده توسط سلطان نشین عمان به مصر محصولات نفت و گاز، سنگ آهن، محصولات پلی پروپیلن، پلی اتیلن و ماهی است. در حالی که سبزیجات، میوه جات، مواد غذایی و محصولات پزشکی در صدر کالاهایی هستند که مسقط از قاهره وارد می‌کند.عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر قرار است فردا دوشنبه برای یک سفر رسمی دو روزه وارد مسقط شود و در این سفر با سلطان هیثم بن طارق در مورد تقویت روابط دو کشور در همه سطوح گفتگو کند.
برچسب ها: مصر و عمان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *