کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کاپیتان منچسترسیتی به لیگ برزیل پیوست

7 تير 1401 ساعت 17:22


گروه ورزشی: کاپیتان تیم منچسترسیتی بعد از ۹ سال حضور در این تیم به لیگ برزیل برگشت.به گزارش ایسنا ، فرناندینیو در ۳۷ سالگی به تیمی بازخواهد گشت که دو دهه پیش برای آن درخشید و نام خود را مطرح کرد. این هافبک پس از گذراندن ۹ فصل گذشته در منچسترسیتی، با اتلتیکو پارانائنسه قرارداد بست. به این ترتیب فرناندو لوئیز روزا معروف به "فرناندینیو" پس از ۲۰ سال دوری به برزیل باز گشت. این هافبک در ۳۷ سالگی معتقد است زمان بازگشت او فرا رسیده بود.
 

او فصل گذشته در منچسترسیتی اغلب نیمکت نشین بود و فرصت زیادی برای بازی به او نرسید. به همین دلیل، هر دو طرف تصمیم گرفتند راه خود را از هم جدا کنند. او در ۱۸ سالگی خود را با تیم فوتبال اتلتیکو پارانائنسه مطرح کرد و حالا بعد از سال‌ها حضور در فوتبال اروپا به این تیم بازگشت.فرناندینیو سال‌ها در شاختاردونتسک نیز درخشید و عملکرد خوبی در این تیم اوکراینی داشت. او بعد از حضور در تیم منچسترسیتی گفت: با رضایت زیادی به خانه بازگشتم. سال‌ها در فوتبال اروپا بازی کردم و زمان آن بود که به خانه برگردم.

فرناندینیو متولد ایالت پارانا که مرکز آن کوریتیبا است، در سال ۲۰۰۲ فوتبال خود را در اتلتیکو آغاز کرد و سپس  در سال ۲۰۰۵ به شاختار دونتسک پیوست. فرناندینیو پس از هشت سال حضور در دونتسک که شش قهرمانی در لیگ اوکراین، چهار جام حذفی اوکراین و جام یوفا را کسب کرد مورد توجه سیتی قرار گرفت.
در آن زمان او  بیش از ۵۰ بازی ملی برای برزیل داشت و به سلسائو کمک کرد تا کوپا آمریکا ۲۰۱۹ را بالای سر ببرد و در دو جام جهانی بازی کند.او در سیتی پنج عنوان قهرمانی لیگ برتر، یک جام حذفی و ۶ جام اتحادیه را به دست آورد و در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ بازی کرد. فرناندینیو در یک کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی قبل از بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل اتلتیکو مادرید اعلام کرد که در پایان فصل باشگاه را ترک خواهد کرد. گواردیولا از تصمیم او حمایت کرد و فرناندینیو را بازیکنی باورنکردنی توصیف کرد.اتلتیکو در حال حاضر در رده سوم لیگ برزیل است و به مرحله یک شانزدهم نهایی کوپا لیبرتادورس رسیده است جایی که آن‌ها با لیبرتاد پاراگوئه بازی خواهند کرد.


کد مطلب: 344251

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/344251/کاپیتان-منچسترسیتی-لیگ-برزیل-پیوست

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir