به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۰۲:۳۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب : ۳۴۴۳۷۳

کدام خودرو روسی به بازار ایران می‌آید؟

کدام خودرو روسی به بازار ایران می‌آید؟
گروه اقتصادی: ایران و روسیه چندی پیش در یک نشست دوستانه، بر سر حوزه‌های متعددی از جمله صنعت خودرو به اتفاق‌نظر رسیدند. قرار است این دو کشور صنایع خود را با همکاری یکدیگر بهبود بخشند.تبادل قطعات و تولید مشترک خودرو و همین‌طور عرضه خودرو‌های روسی در بازار ایران از پیامد‌های این همکاری به‌شمار می‌آید.
 همکاری با روسیه در سایه سنگین تحریم‌ها علیه دو کشور، انتخابی از روی ناچاری است. البته ایران با تولید قطعات و صادرات آن‌ها به روسیه می‌تواند قدرت و توانمندی خود را به کشور‌های همسایه نشان دهد.

مزایای دیگری نیز در این همکاری وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تولید محصولات مشترک اشاره کرد. روسیه همچنین قصد دارد برای کمک به شریک قدیمی خود، خودرو‌های متعددی را وارد بازار ایران کند. ولی کدام خودرو‌های روسی در بازار ایران عرضه می‌شوند؟

از کیفیت خودرو‌های روسی چه خبر؟
محتمل‌ترین خودرو‌های روسی در بازار ایران به برند Lada تعلق دارد (به ویژه مدل لارگوس). لادا محصول شرکت اوتوواز است که زمانی زیرمجموعه رنوی فرانسوی بود. رنو مدت‌ها پیش به سبب شروع جنگ، همکاری خود را با روسیه قطع کرد و از خاک این کشور خارج شد.با این حال، بخشی از تکنولوژی رنو هنوز هم در اختیار اوتوواز بوده و از طرف دیگر پلتفرم‌های ال ۹۰ (یا همان تندر ۹۰) و ساندرو زیر دست مهندسان ایرانی است؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت این دو خودروی محبوب و پرطرفدار در آینده به‌عنوان محصولات مشترک بین ایران و روسیه ساخته و روانه بازار دو کشور شوند.

همکاری ایران و روسیه می‌تواند تاثیر مثبتی در بازار ایران داشته باشد. لااقل حضور خودرو‌های شیک، ولی پرحاشیه چینی کم‌رنگ‌تر می‌شود.البته اوتوواز نیز سابقه خوبی در ساخت خودروی باکیفیت ندارد و از این لحاظ بهتر است روی ارزیابی‌های فنی متخصصان ایرانی حساب باز کنیم!
مرجع : دیجیاتو
برچسب ها: واردات خودرو
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *