به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : ۳۴۴۳۸۷

حمله سارقان مسلح به یک نمایشگاه هنری

حمله سارقان مسلح به یک نمایشگاه هنری
گروه فرهنگی: گروهی از سارقان در روز روشن به یک نمایشگاه هنری بین‌المللی واقع در هلند هجوم بردند.به گزارش ایسنا، پلیس هلند اعلام کرد به دنبال گروهی از سارقان مسلحی است که به یک نمایشگاه هنری واقع در این کشور حمله کردند.
 
این نمایشگاه هنرهای زیبای اروپایی (Tefaf) در شهر «ماستریخت» واقع در هلند برگزار شده است. در این نمایشگاه آثار تاریخی نفیس و نقاشی‌های استادان قدیم نقاشی به فروش می‌رسد.به گفته پلیس این گروه از سارقان در ساعت ۱۱:۳۰ به وقت محلی وارد نمایشگاه شدند. البته دو نفر در حال حاضر دستگیر شده‌اند.

تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است نشان می‌دهند، سارقان با استفاده از آنچه که هفت‌تیر به نظر می‌رسد مردم را تهدید و سپس فرار می‌کنند.این نمایشگاه برای مدتی پس از این اتفاق تخلیه شد ولی بازدیدکنندگان بار دیگر به نمایشگاه بازگشتند. به گفته پلیس کسی در جریان این اتفاق آسیب ندیده است.

پلیس به طور مختصر تایید کرده است که در جریان این سرقت جواهرت ربوده شده‌اند، اما جزئیات زیادی اعلام نشده است.پلیس بلافاصله پس از دستگیری دو نفر که ۲۲ و ۲۶ ساله بودند جست و جو را با کمک سگ‌ و هلیکوپتر ادامه داده‌اند.

این نمایشگاه هنری، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های هنری در اروپا است که صدها اثر در آن به نمایش درآمده‌اند. از جمله آثار این نمایشگاه به یک نقاشی قرن هفدهمی می‌توان اشاره کرد که به قیمت یک میلیون یورو به فروش گذاشته شده است.این نخستین‌باری نیست که این نمایشگاه هدف مجرمان قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۱ یک حلقه و یک گردنبند الماس به ارزش ۸۶۰,۰۰۰ یورو  در این نمایشگاه به سرقت رفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *