کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

از همراه بردن ساعت سرجلسه آزمون غافل نشوید

8 تير 1401 ساعت 18:04


گروه جامعه: رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت مدیریت زمان از سوی کنکوری ها در روز آزمون، گفت: توصیه می شود داوطلبان از همراه بردن ساعت سرجلسه آزمون غافل نشوند. فردین منصوری   با بیان اینکه داوطلبان باید از قبل مکان برگزاری آزمون را شناسایی کرده باشند تا روز آزمون دچار استرس نشوند، گفت: توصیه می شود کنکوری‌ها روز قبل از آزمون حتما سری به حوزه امتحانی خود بزنند و روز آزمون هم بین نیم تا یک ساعت زودتر در حوزه امتحانی حضور یابند تا با آشنایی بیشتر با محیط، آماده پاسخگویی به سوالات شوند.
 

وی یادآوری کرد:  پوشیدن لباس خنک سر جلسه آزمون و آماده کردن مداد، پاک کن و... برای زمان آزمون می‌تواند نقش مهمی در کاهش استرس داوطلبان سرجلسه آزمون داشته باشد.رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه توصیه هایی هم به کنکوری ها در مورد نحوه پاسخگویی به سوالات داشت و گفت:  توصیه می شود کنکوری‌ها زمان را مدیریت کرده و هنگام روبرو شدن با سئوالاتی که پاسخ آنها را بلد نیستند، آرامش خود را حفظ کرده و با زدن یک علامت از آن سوال بگذرند تا در صورتی که فرصت کردند باز هم به آن سوال برگشته و وقت بیشتری به پاسخ دادن آن سوال سخت اختصاص دهند.

وی تاکید کرد: کنکوری ها باید سوالات را به دقت مطالعه کرده تا دچار خطا نشوند، چون تعداد گزینه های انحرافی در کنکور زیاد است و پاسخگویی شتاب زده به سوالات اصلا توصیه نمی شود.وی اضافه کرد: کنکوری ها باید سوالاتی که پاسخ آنها را بلد نیستند، رها کرده و به سراغ بقیه سوالات بروند، زیرا سوالات کنکور نمره منفی دارد.
وی تاکید کرد: حتی نفرات برتر هم به همه سوالات کنکور پاسخ نمی‌دهند، لذا داوطلبان در مواجهه با سوالات سخت باید آرامش خود را حفظ کنند.

وی با اشاره به اهمیت مدیریت زمان از سوی داوطلبان در روز آزمون، گفت: توصیه می شود داوطلبان از همراه بردن ساعت سرجلسه آزمون غافل نشوند.وی در ادامه  با بیان اینکه در ساعات پایانی باقی مانده به برگزاری آزمون سراسری درس خواندن و یا مرور آموخته ها به داوطلبان آزمون سراسری توصیه نمی شود، گفت: داوطلبان آزمون سراسری باید ۲۴ ساعت باقیمانده به برگزاری آزمون مطالعه نداشته باشند.

منصوری سپس از خانواده‌ها خواست  در ساعات باقیمانده تا آزمون با ایجاد یک فضای آرام، کنکوری ها را از اضطراب دور کرده و به هیچ عنوان در مورد کنکور سراسری و نتایج آن و یا آینده حرفی نزنند، تا داوطلبان دچار استرس نشوند.منصوری با توصیه به عدم مصرف غذاهای چرب و شیرینی های مصنوعی در شب آزمون، گفت: بهتر است داوطلبان شب امتحان غذای سبک و مقوی میل کنند.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه همچنین با توصیه به زود خوابیدن کنکوری‌ها در شب آزمون، گفت: خواب کافی در شب قبل از آزمون می تواند تمرکز بیشتر داوطلب سر جلسه آزمون را به همراه داشته باشد.وی  با بیان اینکه خوراکی‌هایی مثل انجیر، توت خشک و کشمش دارای قند طبیعی هستند،  گفت: توصیه می‌شود داوطلبان این نوع خوراکی‌های دارای قند طبیعی را که هم حملشان راحت است و هم بالا و پایین رفتن ناگهانی قند خون را همراه ندارند، برای استفاده سرجلسه آزمون با خود ببرند. 

وی با بیان اینکه خوردن  شکلات، آبنبات و شیرینی‌های مصنوعی سر جلسه کنکور توصیه نمی‌شود، گفت:  این نوع خوراکی‌ها به همان سرعتی که قند خون را بالا می‌برند، آن را پایین می‌آورند و تنها برای حدود یک ساعت گلوکز را تامین می‌کنند.منصوری با تاکید بر اینکه کنکوری ها روز آزمون حتما باید صبحانه میل کنند، گفت: توصیه می شود  صبحانه روز کنکور حاوی ترکیبی از لبنیات و پروتئین مانند گردو و پنیر، یک لیوان شیر و یا تخم مرغ باشد.


کد مطلب: 344434

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/344434/همراه-بردن-ساعت-سرجلسه-آزمون-غافل-نشوید

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir