به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۰۲:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب : ۳۴۴۷۳۷

خریدتضمینی‌گندم‌درکشور‌از‌مرز ۴میلیون تن گذشت

خریدتضمینی‌گندم‌درکشور‌از‌مرز ۴میلیون تن گذشت
گروه اقتصادی: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در 31 استان کشور تا صبح امروز (شنبه یازدهم تیر) به بیش از 4 میلیون و 92 هزار تن رسید.به گزارش ایلنا؛ ارزش 4 میلیون و 92 هزار تن گندم که خرید آن از چهارم فروردین‌ماه در کشور آغاز شده و در حال حاضر در 31 استان ادامه دارد، بیش از 47 هزار و 333 میلیارد تومان است.

 این گزارش می‌افزاید، سال گذشته خرید تضمینی این محصول کشاورزی تا این مقطع از سال زراعی، 3 میلیون و 204 هزار تن بود که امسال تا این تاریخ، خرید تضمینی گندم در کشور از رشدی بالغ بر 28 درصد برخوردار بوده است.
بر اساس این گزارش، استان خوزستان با خرید یک میلیون و 355 هزار تن، یک سوم کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده و بعد از آن، به ترتیب استان گلستان با خرید 720 هزار تن و استان فارس با خرید 411 هزار تن، پیشتاز خرید این محصول کشاورزی در کشور هستند.

گفتنی است، همزمان با خرید تضمینی محصول استراتژیک گندم در کشور، خرید تضمینی یک محصول راهبردی دیگر از کشاورزان کشور نیز از ابتدای سال جاری آغاز شده که تاکنون، 93 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا به ارزش یک هزار و 332 میلیارد تومان از کلزاکاران خریداری شده و در خرید این محصول کشاورزی نیز، استان‌ خوزستان با خرید 56 هزار تن پیشتاز است و پس از آن به ترتیب استان‌های ایلام و فارس قرار دارند.
برچسب ها: گندم