به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ ساعت ۱۶:۵۱
کد مطلب : ۳۴۴۸۰۷

تنها راه‌حل بحران سیاسی عراق

تنها راه‌حل بحران سیاسی عراق
گروه بین الملل: یکی از نزدیکان جریان صدر، گفت که یک راه برای حل بحران سیاسی که عراق در حال حاضر با آن روبه‌رو است، وجود دارد و آن انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی است.
 فتاح الشیخ، گفت: راه حل بحران سیاسی که عراق در حال حاضر شاهد آن است، تنها از یک طریق قابل حل است و آن انحلال پارلمان عراق و حرکت به سمت برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی جدید در کشور است.وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه نیروهای سیاسی واقفند که تنها راه حل از طریق انحلال پارلمان است و در آینده نزدیک حتی مخالفان این گفته نیز خواهند فهمید که هیچ راه‌حلی جز انحلال پارلمان وجود ندارد.همچنین  صالح محمد العراقی که به "وزیر صدر" معروف است ۱۰ دلیل جدید را برای خروج مقتدی صدر، رهبر جریان صدر از روندها و فرآیندهای سیاسی عراق اعلام کرد.
از آنجایی که نمایندگان بلوک صدر استعفای خود را از پارلمان عراق و خروج مقتدی صدر رهبر جنبش صدر از روند سیاسی ارائه کردند، چارچوب هماهنگی به وظیفه تشکیل دولت جدید پرداخته و وارد مذاکرات و گفت‌وگوهای داخلی و با سایر نیروهای سیاسی شده است.
این در حالی است که تاکنون به صورت رسمی اعلام نشده است که بین بلوک‌های سیاسی عراقی تفاهم‌ و توافقی بر سر تشکیل دولت صورت گرفته است.

 
برچسب ها: عراق
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *